Materace88 Logo
2019-08-07

Dlaczego potrzebujesz ochraniacza na materac?

 

Jaki ochraniacz na materac nieprzemakalny wybrać?

Ochraniacz na materac jest bez wątpienia najważniejszym dodatkiem do twojego materaca. Jego nadrzędną funkcją, dość oczywistą jest rzecz jasna fakt, że stanowi on zabezpieczenie Twojego materaca przez wszelkimi zanieczyszczeniami. Nawet jeśli dbasz o higienę, nie jesz w łóżku, nie masz zwierzaków - przyda Ci się mata na materac . Wszyscy, bez wyjątków, pocimy się w nocy. Wszelkie płyny z łatwością mogą dostać się do Twojego materaca a gdy to się stanie wyjęcie cieczy z powrotem jest wręcz niemożliwe. Ochraniacz zapobiega dostaniu się cieczy do materaca. Możesz go z łatwością zdjąć i umyć.

Podkład na materac - złudzenie "nowości"

Dzięki ochraniaczowi zyskasz złudzenie nowego, świeżego materaca ilekroć wrzucisz pokrowiec do pralki. Pocenie nocne lub jakakolwiek wilgość, rozlanie napoju powodują że znacząco zmniejsza się komfort użytkowania materaca a co za tym idzie skraca się jego żywotność. To efekt podobny do gąbki kuchennej po zbyt wielu użyciach. Nawet jeśli tylko odrobina wilgosic przedostanie się do materaca to po latach efekty zsumują się i będziesz zmuszony wymienić materac dużo szybciej.

Mata ochronna na materac jako ratunek dla alergików

Ochraniacz pomaga zapobiegać reakcji alergii na roztocza. Alergie te są bardzo częste i niosą za sobą wiele konsekwencji takich jak kichanie, katar, świszczący oddech i duszność. W naszej ofercie znajdziesz sporo materaców antyalergicznych które przyniosą Ci ulgę jak np. PIKOLO i sprawią że alergia będzie "znośna" a sen bardziej efektywny i komfortowy.

Osłona na materac a gwarancja

Jak już wspomnieliśmy w nagłówku - ochraniacz sprawi, że materac dłużej będzie obowiązywała gwarancja. Jak wiadomo - wszelkie plamy powodują utratę gwarancji. Nawet jeśli plama nie ma nic wspólnego z kwestią ubiegania się o zadośćuczynienie to nadal unieważnia ona realizację gwarancji. Ochraniacze na materac pomogą Ci zapobiec utracie gwarancji.

Ochrona na materac - dostępne rozmiary

Na materace88.pl znajdziecie szeroką, bogatą w rozmiary ofertę wodoodpornych ochraniaczy na materac. Zaczynając od ochraniacz na materac 160x200 czyli najpopularniejszego rozmiaru dopasowanego do łóżek queen size. Niemal równie popularny jest ochraniacz na materac 140x200 - wybierany do materców dopasowanych do najmniejszych podwójnych łóżek. Ten rozmiar zwykle wybierany jest przez młode osoby lub mieszkańców bloków, gdzie przestrzeń jest dość ograniczona. Ochraniacz na materac 120x200 to również jeden z popularniejszych rozmiarów dostępnych w naszej ofercie.

Jaki ochraniacz na materac dla noworodka ?

Materac to część łóżeczka najbardziej narażona na poplamienie pieluszką lub pokarmem. Właśnie z tego względu ochraniacz na materac dla dziecka to doskonały pomysł. Dla noworodka sprawdzi się nasz bestsellerowy pokrowiec wodoodporny. Jest to tani i niezastąpiony gadżet w sypialni maluszka.

 
pixel