2019-10-07

Dobry materac to jego odpowiednia wentylacja!

 


Właściwy przeływ powietrza w materacu to baza jego higieny i wieloletniej zdatności do użytku. Jeżeli chciałbyś możliwie długo delektować się wygodą i komfortem jaki zapewnia Twój materac to warto zorientować się w temacie dobrej cyrkulacji wkładu w materacu. Jak ją uzyskać? Nasze wskazówki pomogą Ci utrzymać materac do spania w najlepszej formie.

Kup materac na łóżko - to przecież podstawa!

Podstawą w tej kwestii jest kupno dobrego materaca. Dobry model będzie zaopatrzony w istotną funkcję pochłaniania wilgoci i umożliwiające cyrkulację. Ta wartość będzie poprawiać higienę i czystość wnętrza materaca. Wyjątkowo polecane są tutaj wypełnienia z wkładką lateksową lub kieszeniową. Nie wiesz jaki wybrać materac? Zapraszamy do naszego bloga tam dowiesz się wszystkiego o materacach

Stelaż jako istotny punkt wyjścia - dobór materaca

Powinieneś pamiętać że nawet najlepszy materac potrzebuje właściwego podparcia. Kategorycznie odwodzimy od modnego ostatnio kładzenia materaca bezpośrednio na podłodze - jest to przede wszystkim nie higieniczne a ponadto hamuje właściwą wentylacje co z kolei prowadzi do gromadzenia się kurzu, bakterii. Materac do łóżka umieszczony bezpośrednio na ziemi nie ma możliwości "oddychać" co rodzi przykry efekt wilgoci która stwarza idealne warunki dla rozwoju pleśni. Właśnie dlatego radzimy zdecydować się na kupno porządnego stelaża. Najlepsze będą te o odpowiednio gęstym (około 3, 4 cm) rozstawieniu listew wspierających.

Czy powinieneś ścielić łóżko?

Zdecydowana większość ludzi wyrobiła sobie nawyk ścielenia łóżka od razu po przebudzeniu. Najprawdopodobniej Ty również do nich należysz. A tutaj - niespodzianka! Okazuje się, że ciepłe łóżko przykryte kołdrą jest perfekcyjnym środowiskiem do rozwoju roztoczy które często są przyczyną rozwoju alergii podobnych do astmy przez co obniża się znacznie higiena Twojego miejsca wypoczynku. Polecamy regularne wietrzenie kołdry na dworze a w pochmurne dni - chowanie jej do pojemnika na pościel które prawdopodobnie znajduje się pod Twoim łóżkiem. Dzięki temu Twój materac pod wpływem promieni słonecznych i dopływu do świeżego powietrza będzie dłużej zapewniał Ci zdrowy sen wolny od bakterii i roztoczy.

Wietrzenie i zmiana strony materaców

Ogromnie istotne jest także częste wietrzenie sypialni. Pozwala ono na dopływ świeżego powietrza, zapobiega gromadzeniu się kurzu oraz tworzeniu siedliska bakterii. Oczywiście najlepszym wyjściem jest wietrzenie materaca bezpośrednio - bez kołdry, prześcieradła. W słoneczne, suche dni możesz pokusić się o wietrzenie materaca na tarasie lub balkonie - wystarczy tylko kilka minut aby w łatwy sposób oczyścić materac z drobnoustrojów. Większość materaców dostępnych na naszym sklepie internetowym to modele dwustronne - a to oznacza że możesz odwrócić materac i używać go tak samo z każdej strony. Dodatkowym atutem naszych materaców są oczywiście różne twardości w zależności od strony materaca. Jeśli wahasz się między średnio twardym - materac h3 a średnio miękkim - materac h2 możesz łatwo znaleźć kompromis wybierając np. model Active z wkładem lateksowym. Odwracanie materaca co jakiś czas nie tylko urozmaici Twój wypoczynek ale również zahamuje gromadzenie się kurzu i brudu który po penetracji w głąb materaca sprawią że owtory wentylacyjne będą się zatykać.


Jeśli weźmiesz nasze wskazówki pod uwagę podczas zakupów z pewnością nie pożałujesz. Szybko przekonasz się jak duże znaczenie ma zachowanie odpowiednim cyrkulacji w Twoim materacu. Zapewnij sobie i Twoim najbliższym zdrowy i efektywny sen. Najlepsze materace spełnią swoją funkcje tylko w przypadku dbania o ich higienę i odpowiednią wentylacje!

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel