Materace88 Logo
2019-08-19

Jak dobrać materac dla dwojga?

 

Chcesz kupić materac dla dwojga , a nie wiesz, na jaki się zdecydować? Wybór materacy dla par to trudna sprawa. Na rynku występuje kilka rodzajów materacy. Są różne rozmiary, wykonania. Materac należy kupić taki, aby był odpowiedni dla dwóch osób.

Jak dobrać materac dla dwojga ?

Materac dla dwóch osób jest trudnym tematem. Najpierw należy się zdecydować czy kupić jeden czy dwa materace. Dwa materace są odpowiednie dla łóżka, który ma szerokość ma co najmniej 140 cm, ale odpowiedniej wielkości są 160 cm lub 180 cm. Po włożeniu dwóch materacy powstaje uciążliwa przerwa. Można temu zapobiec kupując łącznik do materacy. Dwa materace to nie problem.

Materac dla par

Jeśli druga połówka jest znacząco cięższa od drugiej lepiej wybrać dwa materace, które będą dopasowane do innych potrzeb. Nie zawsze para chce mieć osobne materace. Istnieje odpowiednie rozwiązanie! Materac partnerski posiada w sobie dwie twardości materaca , które są dopasowane do użytkowników. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż materac łączy w sobie odpowiednie warunki komfortu oraz podparcia dla jednej jak i drugiej osoby, nawet z dużą różnicą wagi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy równą powierzchnię na całej szerokości łóżka o tej samej wysokości. Ma to oczywiście bardzo duży wpływ na jakość oraz komfort naszego wypoczynku.

Materac dla dwóch osób o różnej wadze

Jeden materac o takim samym poziomie twardości. Jest to rozwiązanie dla osób, które preferują tą samą twardość, ale mają dużą różnicę w wadze. Wtedy warto pamiętać, żeby materac dwuosobowy posiadał wysoką elastyczność punktową, która będzie w stanie idealnie dopasować się do naszego ciała. Powinna podpierać kręgosłup i zabezpieczać go przed przekrzywianiem. Kręgosłup powinien być cały czas w takiej samej pozycji. Kiedy materac jest za twardy lub za miękki wygina się i powoduje ból pleców.

 

Dobre materace do spania

Dwa materace , które są umieszczone w tym samym pokrowcu, ale różnią się twardością. Wysokość materacy jest ta sama, co jest bardzo ważne w tym przypadku. Twardość może być regulowana przez pianki albo przez dodatkowe wkładki, na przykład matę kokosową, która powoduje, że materac jest twardszy. W ten sposób materac po jednej stronie może być twardy, a po drugiej miękki.

 

Materac jak wybrać ?

Kupno materaca nie jest łatwą sprawą. Jest kilka rodzajów materacy dla par i to one decydują, który wybrać. Nie należy iść na kompromis tylko wybrać taki, który będzie odpowiedni. Zakup odpowiedniego materaca dla par może, ale nie musi, być wyzwaniem. Na szczęście nasz poradnik pomoże Ci zapewnić wygodny i spokojny sen obu osobom.

 

 

Polecane

pixel