Materace88 Logo
2020-05-27

Jak dobrać materac dla dwojga ?

 
  

 

Wieczory i poranki tylko we dwoje... Wspólny sen w jednym łóżku niezwykle zbliża do siebie partnerów – bardzo często te piękne chwile zostają wyparte przez poranne bóle pleców czy karku i niedostateczną, nocną regenerację dla ciała. Przyczyną tego może być nieodpowiedni materac dla pary. Jaki wybrać, aby pasował obojgu partnerom? Bardzo często wymaga to pójścia na kompromis, szczególnie jeśli jedno z Was bardzo lubi spać na miękkich materacach, a drugie preferuje twardsze. Gdyby podjęcie wspólnej decyzji było niemożliwe, zawsze możecie kupić dwa pojedyncze materace i poprzez łącznik do materacy- złączyć je. To rozwiązanie sprawdza się również wtedy, gdy między Wami jest spora różnica wagi. Jeśli jednak zdecydujecie się na zakup podwójnego materaca, podpowiadamy jak dobrać materac dla dwojga. Jakie czynniki decydują o tym, że dany produkt jest przeznaczony właśnie dla Was? Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam znaleźć idealny materac dla dwojga.

 

 

Czym kierować się kierować- materac dla par

Po pierwsze przez zakupem materaca należy się zastanowić co to znaczy duża różnica wagi między partnerami – duża, czyli 20, 30 lub więcej kilogramów. Jeżeli takiej różnicy nie ma, można kupić dowolny dwuosobowy materac, który będzie odpowiadał obu osobom. Jeśli zaś taka różnica istnieje, warto rozważyć zakup dwóch pojedynczych materaców lub ewentualnie materaca nawierzchniowego, który zniweluje brak łączenia pomiędzy nimi.

Skutki niewłaściwie dobranego materaca

Jeżeli wybierzemy niewłaściwy materac nie zwracając uwagi na zalecenia:
-„staczanie się” osoby o mniejszej wadze do środka materaca
-niewyspanie
-bóle kręgosłupa
-bóle mięśni
-szybsze wyeksploatowanie materaca
Jak widać skutki źle dobranego materaca mogą być bardzo przykre. Pamiętajmy, że średnio spędzamy około 1/3 swojego życia w naszym łóżku, warto jest więc wybrać materac który zapewni nam komfort na jaki zasługujemy.

Materac dwuosobowy czy dwa pojedyńcze

Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać. Podłoże do snu nie może być ani za miękkie, ani przesadnie twarde. Istnieją różne preferencje. Dla części z nas najwygodniejszym materacem może okazać się taki, który u innych będzie powodował bóle pleców. Jeśli różnica w wadze pomiędzy partnerami jest duża, warto pomyśleć o jeszcze innym rozwiązaniu – materacu o dwóch stopniach twardości. Mamy tu na myśli takie modele, które są stworzone specjalnie z myślą o parach. Każda z osób ma w tym wypadku swoją połówkę z inaczej zaprojektowaną twardością oraz wypełnieniem. Nawet jeśli jedna osoba waży 65 kg, a druga ponad 100 kg, można tak dopasować wspólny materac dwuosobowy do spania, by sen był wyjątkowo komfortowy.

Wystarczająca ilość miejsca na wspólny sen– jakich rozmiarów materac wybrać?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak duży materac kupić? To kwestia indywidualna. Z pewnością zwróć uwagę na to, czy dany model ma wzmacniane krawędzie – w przypadku takiego wykonania zwiększa się powierzchnia użytkowa, a co za tym idzie- można układać się swobodnie, bez obawy o to, że któraś z osób zsunie się z łóżka. Duże łóżko to podstawa komfortu snu: możemy się przeciągać, rozciągać i po prostu spać w takiej pozycji, jaką najbardziej lubimy. Standardowy materac jednoosobowy ma 90 cm szerokości. Jeżeli zaś mowa o materacach dla par- opytmalnym rozwiązaniem jest jedna z trzech wersji szerokości materacy podwójnych – 140, 160 lub 180 cm. Podczas wyboru weź pod uwagę fakt, iż im bardziej jest on szeroki, tym większy komfort podczas snu i wypoczynku. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużo miejsca w sypialni, będziemy zmuszeni wybrać mniejszy materac.
Jako ciekawostkę podpowiemy, że materac powinien być zawsze dłuższy o 20 cm niż wzrost użytkowników oraz – w przypadku modelu dla jednej osoby – szeroki na 90 cm.

Jak dobrać materac dla dwojga ? – tych materaców unikaj

Przede wszystkim nie decyduj się na materace bonnellowe – nie są one polecane jako pojedyncze materace dla dwojga. Najczęściej wykorzystywane są w hotelach lub jako materace dwuosobowe w przypadkach, gdy śpiący razem partnerzy ważą tyle samo. Mimo tego warto pamiętać, że komfort snu i tak najprawdopodobniej będzie znacznie obniżony. Wynika to ze specyfiki pracy sprężyn bonellowych – mają one tak zwaną sprężystość progresywną. Oznacza to, że nacisk wywierany na jedną sprężynę przenosi się na sprężyny sąsiednie, które łączą się ze sobą. Powoduje to, iż cała powierzchnia materaca pracuje, więc ruch jednej osoby jest bardzo mocno wyczuwany przez partnera. W efekcie bardzo często lżejszy z nich przesuwa się w kierunku cięższego, bo cały materac wygina się pod wypływem większej liczby kilogramów. Właśnie dlatego lepiej nie kupować materaca bonnellowego jako dwuosobowego, zwłaszcza kiedy wasza waga znacząco się różni.

Materac dla par- materace piankowe

Materac piankowy dzięki strukturze pianki dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, dając mu odpowiednie podparcie. Zapewnia przy tym doskonałą wentylację i chłodzenie podczas snu. Warto wziąć go pod uwagę kiedy mowa o materacu dla pary, ponieważ zapewnia spory komfort dla obu użytkujących go osób i jest przy tym dość tani. W naszej ofercie posiadamy materac wprost stworzony dla par. Model SAVONA posiadający 3 rodzaje pianki (VISCO, HR, poliuretan), wkład kokosowy oraz oddychający lateks zapewni Ci komfort na jaki zasługujesz, a hypoalergiczny pokrowiec dołączony do zestawu pozwoli Ci spać bez obaw o swoją skórę.

Materac dla par- materace wysokoelastyczne

Jednym z najnowszych rozwiązań na rynku materacowym są pianki termoelastyczne. Ich aktywne działanie opiera się na reagowaniu na ciepłotę ludzkiego ciała, przez co podłoże może dopasować się do krzywizn sylwetki każdego z partnerów. Pianka po zetknięciu z temperaturą śpiącej na niej osoby odkształca się, tworząc w ten sposób formę indywidualnie dopasowaną do ciała, dzięki czemu ulega ono całkowitemu rozluźnieniu. Właściwości tworzywa są niezwykle istotne w przypadku wyboru materaca dla dwojga, ponieważ oprócz komfortu dla każdego z Was, pianka gwarantuje hamowanie niepożądanych drgań i hałasów wywołanych przez osobę śpiącą obok. Dodatkowo warto wiedzieć, że dostosowuje się ona do sylwetki użytkownika każdorazowo, a jej powierzchnia wraca do pierwotnego kształtu, przez co cały proces może być powtarzany regularnie co wieczór a sam materac nie jest narażony na nierówności w przypadku sporej różnicy wagi ciał partnerów. Polecany przez nas model ENNA MAX posiada opisane wyżej właściwości stając się tym samym materacem idealnym dla par chcących być w posiadaniu materaca na lata, którego właściwości nie zatracą się podczas codziennego użytkowania.

Pamiętajmy, w sypialni spędzamy naprawdę dużo czasu, zwłaszcza wtedy, gdy sen jest dla nas ważnym elementem życia. Zadbajmy o to, by zasypiać ze swoim partnerem na odpowiednio miękkim podłożu, antyalergicznym oraz sprzyjającym regeneracji mięśni. W nocy odpoczywa przecież nie tylko nasz umysł, ale również ciało. Im lepiej śpimy, tym lepszy nastrój towarzyszy nam po przebudzeniu, a przecież w związku dwojga ludzi to bardzo ważne. Materac to inwestycja na lata. Zadbaj o komfortowy sen dla ciebie i twojej drugiej połowy.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel