2019-08-06

Jaka poduszka do spania jest najlepsza?

 

Poduszka to niepozorny element sypialni, który ma istotny wpływ na komfort naszego wypoczynku. Źle dobrana może przyczynić się do bólu karku lub problemów ze snem. Wybór poduszki nie powinien być więc przypadkowy, a przemyślany i dopasowany do naszych preferencji oraz potrzeb. Komfort codziennego snu zależy nie tylko od materaca czy kołdry, ale również od poduszki. Jak wybrać taką poduszkę, która będzie wygodna w używaniu i zapewni upragnioną wygodę?

Poduszka do spania – jak wybrać?

Poduszka tak, jak materac powinien być dostosowany do naszych potrzeb. Każdy z nas jest inny i nie zawsze ta sama poduszka, która jest dla nas odpowiednia, będzie taka sama dla innych. Wybierając ją powinniśmy się przede wszystkim kierować tym z czego jest ona wykonana i w jakiej pozycji się śpi.

Pozycja spania a wybór poduszki

 Jaka poduszka do spania na boku jest najlepsza? Badania pokazują, że najwięcej ludzi śpi na boku. W tej pozycji należy zwrócić szczególną uwagę na ułożenie kręgosłupa. Osoby śpiące na boku zaleca się poduszki średnio twarde lub twarde, ale wysokie, by głowa była odpowiednio podparta. Przyjmuje się, że optymalna wysokość poduszki, dla osoby dorosłej, to 11-12 cm. Dobra poduszka do spania na brzuchu to miękkia, niskia i płaskia, by szyja oraz głowa nie były zbyt mocno wygięte. Umożliwiają one swobodne oddychanie, zapobiegają bólom kręgosłupa. Odpoczywając na plecach powinno się wybrać poduszkę średniej grubości, miękkości oraz wysokości.  Poduszka do spania na plecach powinna utrzymać głowę i szyję w odpowiednim ułożeniu względem tułowia. Ważne jest by poduszka podpierała ciało równomiernie, żeby głowa znajdowała się na tej samej wysokości, co tułów. Wypoczywającym w różnych pozycjach zaleca się produkty elastyczne, dość twarde. Nie mogą być zbyt miękkie, bo inaczej głowa wraz z szyją będą się zapadać, nie zostanie zachowana odpowiednia linia ciała.

Najlepsza poduszka do spania

 Wypełnienie poduszki jest bardzo istotne. Istnieje kilka rodzajów wsadów, które można podzielić na naturalne, syntetyczne bądź specjalistyczne. Pierwsze z nich to najprościej mówiąc puch lub pierze, które posiadają wyjątkową miękkość i lekkość. Łatwo się układają i mają dużą sprężystość. Takie poduszki były popularne zwłaszcza w dawnych czasach. Poduszka piankowa jest idealna dla osób, które lubią spać na boku. Wysokość oraz dopasowanie do ciała sprawiają, że nasz kręgosłup wypoczywa. Jeśli chodzi o naturalne wypełnienie poduszki , warto postawić na poduszki z naturalnym lateksem które posiadają świetną wentylację oraz niezwykłą sprężystość. Otwarte komórki lateksu nie blokują przepływu powietrza, przez co głowa nie poci się. Nie ma również możliwości rozwoju roztoczy oraz grzybów.

Jaka poduszka jest idealna?

Pewnie babcie opowiadały wam o tym, że poduszka to gruba i duża poduszka . Okazuje się, że nie koniecznie. Mając takie poduszki budzicie się z zdrętwiałym karkiem i bólem pleców? Można temu zaradzić! Wystarczy wybrać poduszkę, która utrzyma głowę i szyję na tej samej wysokości, co reszta ciała. Często są to niskie, profilowane model, choć nie zawsze są one odpowiednie dla osób, które często zmieniają pozycję spania.

Poduszka do spania – nie taki łatwy wybór

Jeśli wybór poduszki wydawał wam się łatwą sprawą to jesteście w błędzie! Poduszkę tak, jak materac należy starannie wybrać. Przemyślana i dobrze wybrana poduszka gwarantuje nie tylko przyjemny odpoczynek, ale i komfortowy sen. .

 

 
pixel