Materace88 Logo
2019-10-09

Jaka poduszka do spania - właściwości i rodzaje?

 

Zastanawiałeś się jaki model poduszki wellpur wybrać spośród wielu dostępnych na rynku? Ich spora ilość może przytłaczać i sprawiać że wybór wydaje się trudny. Zróżnicowanie pod względem cen, wypełnienia i właściwości jest ogromne i łatwo się pogubić w trakcie polowania na poduszkę idealną. Producenci zapewniają nas o wyjątkowych cechach, które posiada poduszka zdrowotna, inni przekonują nas że ich produkty są najbardziej komfortowe. Jak dokonać właściwego wyboru gdy z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami i reklamami? Z pomocą specjalistów stworzyliśmy ten mini-przewodnik o poduszkach z którego pomocą z łatwością wybierzesz właściwy model. Zapraszamy!

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

Ten rodzaj poduszek to najstarszy, stosowany już od wielu lat i sprawdzony przez naszych przodków. Najprawdopodobniej Twoi dziadkowie wciąż wybierają właśnie ten model. Dobra poduszka, która wyróżnia je na tle innych modeli jej główną cechą jest łatwość odprowadzania ciepła i wilgoci. Naturalne wypełnienie nie polubi się jednak z proszkami lub z wysoką temperaturą w trakcie czyszczenia. Bawełna prana w nieprawidłowy sposób może łatwo się skurczyć, a puch/pierze ma wówczas tendencję do "zbijania się" w bryłki które powodują nierównomierne rozłożenie się wypełnienia a co za tym idzie - znacznie mniejszy komfort uytkownia. Właściwa temperatura prania poduszki z naturalnym wypełnieniem wynosi około 40/60 stopni celsjusza. Dla prawidłowej higieny powinno się prać każdą poduszkę minimalnie 2-3 razy do roku. Ten rodzaj poduszek nie polubi się z alergikami z wiadomych przyczyn - wypełnienie z pióra czy pierza to idealne środowisko dla roztoczy, grzybów i bakterii. Wszystkie rodzaje poduszek znajdziesz w naszej ofercie!

Poduszka piankowa

Z biegiem czasu na rynek weszły poduszki profilowane piankowe, w znacznym stopniu detronizując poduszki z naturalnym wypełnieniem. Są bardzo różnorodne - znajdziesz profilowane, płaskie, wysokie i niskie. Wszyscy mamy świadomość tego że zmiany z biegiem czasu do konieczność. Poduszki z wypełnieniem z pianki pozwalają nam na zupełnie nową jakość snu. Jedną z ich najważniejszych walorów jest brak odkształcania - w przeciwieństwie do poduszek z naturalnego wypełnienia powracają one zawsze do swojego pierwotnego kształtu. Odpowiednia poduszka piankowa powinna być zaprojektowana tak by pod wpływem nacisku ciała zapadała sięw małym stopniu, wciąż podtrzymująć głowę oraz kark we właściwej pozycji. Komfort odpoczynku na takiej poduszce to coś, co ciężko opisać. Istnieje wiele rodzajów poduszek piankowych. Producenci prześcigają się w tworzeniu zupełnie nowych rodzajów poduszek. Przez swoje wyjątkowe właściwości często wybierane są przez osoby które borykają się z problemami ze snem lub bólach powiązanych z kręgosłupem.
- poduszka memory - najpopularniejszy rodzaj poduszki piankowej. Z reguły wykonana jest z pianki poliuretanowej typu memory. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało dopasowuje się doskonale do kształtu naszej głowy oraz szyi. Na tym polega właśnie ta magiczna technologia - nie musisz juz martwic sie dobrym ulozeniem poduszki bo to ona dopasowuje się do Ciebie. Czy to nie cudowne? Poduszka z pianki memory to hit ostatnich lat :)
- poduszka z wypełnieniem z pianki PU - zazwyczaj wycina się ją z bloku pianki. Z reguły jest ona odrobine twardsza od klasycznej pianki memory. Jej profil zmusza nas często do dwóch pozycji snu - na plecach oraz na boku. Często stosuje się ją jako poduszkę ortopedyczną.
- poduszka z lateksu - jej postawowym walorem jest bakteriobójcza właściwość. Materiał jest bardzo elastyczny. Gdy połozyc z lekkimj impetem głowę na poduszce z lateksu poczujesz lekkie odbicie które przywodzi na myśl trampolinę. Poduszka antyalergiczna polecana dla każdego.

Poduszki do sypialni z włóknem poliestrowym?

W pojedynku z poduszkami naturalnymi są poduszki wypełnione włókien syntetycznym. Są antyalergiczne - właśnie to stanowi ich główną zaletę. Bakterie trzymają się zdala od lateksowych wypełnień, zdecydowanie lepszym środowiskiem dla ich rozwoju są poduszki naturalne. Z reguły wierzchnią powierzchnię tego rodzaju poduszek stanowi mikrofibra. Dają one wrażenie poduszki bawełnianej. Są one przyjemne w dotyku i elastyczne. Możemy je prać w wyższych temperaturach no około 60 stopni celsjusza. Dzięki temu jesteśmy w stanie zredukować znacznie ewentualne roztocza i bakterie które nagromadzają się podczas użytkowania.

- poduszka poliestrowa - z reguły jest to najtańszy model dostepny na rynku. Jej środek pełne jest cieniutkich nitek z poliestru. Na początku dają one poczucie sprężystości jednak z czasem to wrażenie zanika - wnętrze szybko "ubija" się przez co zamiast przyjemnej miękkości podczas uzytkowania odczuwamy nieprzyjemną twardość niebezpieczną dla karku. Tanie poduszki oraz wyoski komfort użytkowania.

- poduszka z poliestrem i silikonem - jest to wyżej wymieniony model ale na nieco wyższym poziomie komfortu. Zawiera zwykle ceniutką warstwę silikonu - dzięki tej małej warstwie producenci zapobiegają zbijaniu się i twardnieniu wypełnienia poduszki.

- poduszka z kulkami HCS - to ostatnia i naszym zdaniem najlepsza opcja spośród sztucznych poduszek. Kuleczki HCS to tworzywo z wółkien silikonowaych któremu nadano kształt drobnej kuleczki. To nietypowe wypełnienie poduszki przypomina w odczuciu naturalny puch i zapobiega odkształcaniu na długi czas. Kuleczki nie zbijają się, pozostają osobnymi bryłkami.

Najlepsza poduszka do spania - co powiesz na lateksowe wypełnienie?

To już ostatni rodzaj popularnych rodzajów poduszek i ulubieniec wielu. Lateks w charakterze wypełnienia materaca lub poduszki robi ostatnio istną furorę na rynku. Długo by wymieniać jego zalety - jest bakteriobójczy, zapewnia właściwą cyrkulację, jest korzystny dla zdrowia. Zazwyczaj używany jest w formie długich witek które przypominają makaron spaghetti. Poduszka lateksowa ma to do siebie, że bez względu na wszelkie czynniki zewnętrze. Warunkiem jest odpowiednia ilość lateksu wewnątrz. Dzięki cechom bakteriobójczym poduszka wyklucza obecność nieproszonych gości w łóżku. Z pewnością jest to gratka dla osób które chcą spróbować czegoś nowego ;)

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel