2023-04-21

Jaką rolę odgrywają symbole na materacach- H2, H3 i H4?

twardość materaca

Twardość materaca to jego zdolność do zapewnienia wsparcia ciała podczas snu. Odpowiedni wybór tego parametru jest kluczowy dla zdrowia  i komfortu snu. Przy zakupie materaca należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: preferencje snu użytkownika, poziom aktywności fizycznej, waga ciała i pozycja spania.

Różne poziomy twardości mogą wpłynąć na jakość snu i zdrowie użytkownika. Materace zbyt miękkie mogą nie zapewnić wystarczającego wsparcia dla kręgosłupa. Może prowadzić to do bólu pleców i sztywności mięśni. Z drugiej strony materace zbyt twarde mogą być niewygodne i powodować napięcie mięśni. Zatem ważne jest, aby dobrać materac o odpowiedniej twardości. Rozwiązanie to zapewni równowagę między wsparciem a wygodą. Materace o różnych poziomach twardości mogą mieć różne efekty zdrowotne. Poniżej przedstawiamy porady, jaki materac wybrać dla ochrony Twojego zdrowia.

Czynniki wpływające na zakup odpowiedniego materaca

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze materaca są Twoje osobiste preferencje. Jeżeli jesteś zwolennikiem miękkich materacy, powinieneś zdecydować się na te o niskim poziomie twardości. Z kolei jeżeli wolisz twarde materace, wybierz te o wyższym poziomie twardości. To co jest dla Ciebie wygodne i komfortowe, jest kluczowe dla twojego snu. Twoja waga ciała ma duży wpływ na to, jaki poziom twardości materaca będzie dla Ciebie odpowiedni. Im cięższy jesteś, tym bardziej potrzebujesz materaca o wyższym poziomie twardości. To rozwiązanie ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla ciała. Osoby o niższej wadze ciała mogą wybrać materac o niższym poziomie twardości. Nie zapomnij wziąć pod uwagę swojej aktywności fizycznej. Jeżeli prowadzisz intensywny tryb życia, będziesz potrzebować materaca o wyższym poziomie twardości. Zapewni Ci to odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i mięśni. Jednak gdy jesteś mniej aktywny fizycznie, możesz wybrać materac o niższym poziomie twardości. Konsultuj się również ze specjalistami w przypadku problemów zdrowotnych. 

aktywność fizyczna

Jak kształtuje się skala twardości materacy oraz zalety każdej z nich

Skala twardości materaca określa poziom twardości i miękkości materaca. Istnieją różne sposoby mierzenia tego parametru. Na rynku mamy dostępną skalę twardości o następujących symbolach: H2 czyli średnio miękki, H3 inaczej średnio twardy oraz H4 będący średnio twardym. 

Materac średnio miękki (H2)  jest zazwyczaj bardziej elastyczny niż materace twardy.. Może on dostosować do kształtu ciała użytkownika. Zapewnia to poczucie otulenia i wygodę podczas snu. Surowcem zastosowanym w  produkcji jest najczęściej pianka lub lateks. To rozwiązanie ma zapewnić lepsze dopasowanie ciała niż sprężyny. Materace z tej serii zmniejszają nacisk na ciało użytkownika. Stanowią bardzo dobry wybór dla osób cierpiących na bóle stawów, mięśni czy kręgosłupa. Mogą one również zapewnić wygodny sen dla osób, zmieniających pozycję w jego trakcie.. Przede wszystkim zawdzięczamy to dzięki elastyczności materacy. Jednak nie sprawdzą się w przypadku użytkowników, którzy wolą spać na brzuchu lub plecach. Osoby z nadwagą mogą wówczas zatonąć zbyt głęboko w materacu, co doprowadzi do bólu pleców.

Przykład: Materac ENNA to materac kieszeniowy, który idealnie dopasowuje się do siły nacisku ciała zapewniając maksimum komfortu.

Miękki materac

Materac średnio twardy (H3) to kompromis między materacem twardymi i miękkim. Cechuje go równowaga między elastycznością a wsparciem dla ciała użytkownika. Materiałami użytymi do produkcji są np. lateks, pianka czy sprężyny. Zapewnia to odpowiednie dopasowanie do ciała użytkownika oraz elastyczność. Materace z tej serii będą stanowić odpowiedni wybór dla osób zmieniających pozycje podczas snu, Użytkownik nie zatopi się w materacu. W przypadku osób zmagających się z konkretnymi schorzeniami np. bóle kręgosłupa. Ten gatunek materacy to świetny wybór dla par, które nie są pewne jaki materac odpowiada im potrzebom.

Przykład: Materac VINCI to model, który zapewnia komfort każdej nocy oraz stabilizuje sylwetkę użytkownika w trakcie użytkownika.

 materac kieszeniowy

Materac twardy (H4) charakteryzuje się niskim poziomem elastyczności i wysokim poziomem wsparcia dla ciała użytkownika. Przy jego produkcji najczęściej stosuje się lateks, pianka lub sprężyny. Materiały te zapewniają stabilność i trwałość. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem. Podczas snu ciało jest właściwie ułożone. Będą one idealnym wyborem dla osób o większej wadze. Materace z tej grupy sprawią, że użytkownik nie będzie zbytnio zatapiać się w materacu podczas snu. Na pewno nie sprawdzą się w przypadku osób, które wolą spać na boku bądź potrzebują więcej elastyczności podczas snu. Mogą one również powodować dyskomfort u osób z wrażliwymi punktami ciśnienia jak barki, biodra czy kolana.

Przykład: 7 strefowy materac GENUA charakteryzuje się większą odpornością na uszkodzenia i odkształcenia, ma bardzo bogatą budowę i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

twardy materac

Polecane

pixel