Materace88 Logo
2020-05-26

Jaki materac dla alergika będzie najlepszy?

 
  
 

Jeżeli masz alergie, to Twoje życie pewnie nie jest proste. Do alergii można przywyknąć , ale istnieją metody na to, aby nie była tak dokuczliwa. Wybierając materac odpowiedni dla alergików możemy spać i odpoczywać spokojnie, bez obaw o podrażnienia spowodowane źle dobranym materacem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jaki materac będzie odpowiedni dla osoby z alergią- zapraszamy do artykułu.

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca dla alergika jest tak ważny?

Sen na odpowiednim materacu powinien być dla alergika rzeczą ważną . Wydzielane przez nasze ciała ciepło i wilgoćsprawiają, że większość modeli materacy ze względu na swoje właściwości sprzyja rozwojowi powodujących lub nasilających alergię mikroorganizmów i grzybów. Te z kolei powodują łzawienie, zaczerwienienie i opuchliznę oczu, kichanie, pokrzywkę i swędzenie skóry Jeśli wybieramy materac dla alergika, trzeba zwrócić przede wszystkim uwagę na wypełnienie materaca oraz rodzaj materiału, z jakiego został wykonany pokrowiec. Najważniejszym parametrem w przypadku wyboru materaca dla alergika będzie przewiewność tworzyw zastosowanych w materacu. Do najbardziej polecanych należą materace z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej. Materac antyalergiczny w tym przypadku jest pozycją obowiązkową dla każdej osoby borykającej się z alergią. Wybierając właściwy model należy pamiętać , że oprócz właściwości antyalergicznych, produkt taki powinien także zapewniać inne korzyści dla śpiącego - przede wszystkim odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Na szczęście na rynku jest obecnie wiele materacy przeznaczonych specjalnie dla alergików, które posiadaj zarówno właściwości antyalergiczne, jak i zdrowotne.

Materac antyalergiczny- jakie materiały są niewskazane?

Materace dla alergików nie powinny być wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego. Powinniśmy unikać owczej wełny, traw morskich, mat kokosowych, gryki oraz końskiego włosia – surowce takie są najlepszą pożywką dla roztoczy i pleśni, chłoną też wilgoć i gromadzą kurz. Ponadto materiały takie są bardzo trudne w utrzymaniu higieny. Naturalnym komponentem który powinniśmy wziąć pod uwagę jest bawełna, która nie uczula, jest przewiewna i łatwa w czyszczeniu. W związku z tym pościel dla alergika również nie powinna być wykonana z naturalnego pierza ani puchu. Dla alergików doskonałe okażą się pościele medyczne, czyli takie, które wypełnione są silikonowym granulatem o antyalergicznych właściwościach.

Materace antyalergiczne- stosowane rozwiązania

Najczęściej stosowane komponenty w materacach antyalergicznych to wszelkiego pianki wysokoelastyczne oraz lateks, gdyż skutecznie ograniczają rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów oraz skutecznie odprowadzają wilgoć i ciepło gromadzone we wnętrzu materaca. Zawdzięczają to swojej strukturze oraz specjalnym perforacjom gwarantującym swobodną cyrkulację powietrza.

Materac dla alergika- polecane rodzaje:

Materace piankowe są wykonane z pianki wysokoelastycznej, np. typu kaltshaum lub z pianki termoelastycznej. w/w pianki są środowiskiem zdecydowanie mniej przyjaznym dla rozwoju roztoczy, więc mogą być stosowane przez alergików. Ponadto istnieją specjalne pianki antybakteryjne, które są dedykowane alergikom. Materace do łóżek alergików znajdziesz na stronie naszego sklepu Materace lateksowe są zdecydowanie najlepszym typem materaca dla osoby cierpiącej na alergię, nie zbiera kurzu, nie rozwijają się w nim roztocza, nie gromadzi naskórka ani potu. Należy jednak pamiętać, że część osób może być uczulona na lateks. Należy pamiętać, że uczula lateks naturalny, a większość materaców na rynku zawiera tylko niewielką jego ilość lub są w 100% syntetyczne. Ponadto lateks uczula tylko, gdy następuje jego bezpośredni kontakt ze skórą, a materac jest zawsze w pokrowcu. W przypadku podejrzenia uczulenia na lateks lepiej zrobić badanie, wtedy mamy pewność, że nie narazimy się na kontakt z alergenem.

Materace antyalergiczne - pokrowiec antyalergiczny

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, który stanowi dopełnienie dla materacy antyalergicznych, jest pokrowiec. Najważniejsze to zwrócić uwagę, czy jest on zdejmowany i pralny - najlepiej w temperaturze 60 stopni Celsjusza, ponieważ taka pozwoli usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Co jeszcze wspomaga sen alergików oprócz materaca?

Wyklucz kładzenie materaca bezpośrednio na podłodze. To, że będziesz posiadał materac antyalergiczny nie spowoduje, że bakterie nie będą się mnożyły, jeśli położysz go na ziemi. Pościel zmieniamy raz na miesiąc, a materac w miarę możliwości wietrzymy. Przede wszystkim jednak, jak wiadomo, w łóżku spędzamy ponad 8 godzin każdego dnia. Dlatego materac powinien być dopasowany do wagi i wzrostu użytkownika. Pod uwagę bierzemy także pozycję podczas snu oraz ewentualne schorzenia. Wybór materacy z materiałów antyalergicznych jest bardzo duży, tak więc na pewno znajdziecie coś dla siebie. Zanim zdecydujecie się na zakup warto dokładnie prześledzić opisy materacy i regularnie prześwietlać promocje-materace wyprzedaż modeli- sprawdź!

 

 

 

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel