Materace88 Logo
2020-05-27

Jaki materac dla seniora?

 
  
 

Z biegiem lat nie jesteśmy już tak sprawni jak osoby młode. Aby dłużej pozostać w pełni sił potrzebny jest odpowiedni materac- wszak spędzamy na nim 1/3 swojego życia.Aby wybrać wygodny materac, należy zastosować się do kilku wskazówek które przedstawimy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowo dopasowany materac, łóżko, stelaż, poprawiają zdrowie i samopoczucie na każdym etapie życia. Przede wszystkim to istotne dla osoby starszej.

Jaki materac dla seniora?

Jaki materac dla seniora? Czym powinien charakteryzować się materac dla osoby starszej? Po pierwsze musimy wziąć pod uwagę stan zdrowia przyszłęgo użytkownika. Jeżeli starsza osoba jest w zasadzie zdrowa i uskarża się jedynie na dolegliwości typowe dla zaawansowanego wieku, należy postawić na wygodę. Godne polecenia będą materace stosunkowo miękkie. Mięśnie osób starszych wiotczeją i nie stanowią już tak dobrej izolacji układu kostnego od podłoża jak w przeszłości. Może to powodować, że seniorowi materac wydaje się zbyt twardy a rano towarzyszy mu ból w wyniku nieodpowiedniego podparcia całego ciała. Jeżeli osoba starsza choruje i spędza codziennie wiele godzin lub wręcz cały swój czas w łóżku, należy zasugerować model z właściwościami przeciwodleżynowymi. Spełni on swoje zadanie pod warunkiem właściwej codziennej pielęgnacji chorego. Pianka wysokoelastyczna będzie świetnym wyborem.

Kiedy wybrać nowy materac dla seniora?

 Pierwszym krokiem jest dokonanie przeglądu obecnej wersalki i łóżka. Jeśli zauważymy, że łóżko dla osoby starszej bądź też materac na wersalkę jest zapadnięty w środku bądź wystają z niej druty, potrzebna będzie wymiana. Bez dwóch zdań zniekształcony materac czy tapczan nie pozwalają wygodnie się ułożyć. Co więcej, sprawiają, że senior często budzi się w nocy, a rankiem odczuwa ból w okolicach karku. Nie da się ukryć, że jest to niekomfortowe nawet dla młodego człowieka, a co dopiero dla osób starszych których mięśniom trudniej utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Starsze osoby często bywają przyzwyczajone do swoich dawnych rozwiązań, jednak warto spróbować przekonać je, że to dla ich dobra. Ewentualnym kompromisem są materace nawierzchniowe, które stosuje się w charakterze nakładki na łóżka dla seniorów. Materac ten może uczynić powierzchnię bardziej miękką lub twardą, jednak dużo lepszym wyborem będzie kupno odpowiedniego, nowego materaca.

Jaki materac na łóżko seniora?

Zatem jakie cechy powinny mieć materace dla osób starszych? Jedną z ważniejszych cech jest miękkość i plastyczność. Materac dla seniorów musi z łatwością dopasowywać się do pozycji ciała – w taki sposób, aby zniwelować ucisk na kręgosłup, szyję, kark i biodra. Ponadto powinien on także prawidłowo amortyzować sylwetkę, aby kręgosłup pozostawał prosty. Materace dla osób starszych, które niwelują nacisk na konkretne części ciała, przynoszą ulgę obolałym stawom i mięśniom, pozwalając na swobodny i relaksujący odpoczynek. Trzeba pamiętać, że zbyt twardy materac, który uciska na ciało, powoduje, że krew w naczyniach krwionośnych nie jest w stanie swobodnie przepływać – dla seniorów, którzy często mają kłopoty z krążeniem, jest to bardzo niebezpieczne. Zatem wybierając odpowiedni materac dla osób starszych, warto zdecydować się na taki, który nie będzie uciskał w newralgicznych miejscach.

Dobór materaca dla seniora- waga użytkownika

Często bywa że osoba otyła choruje na otyłość. Jeśli nasz senior zmaga się z tą dolegliwością, będzie on potrzebował materaca o większej twardości (H3 lub H4): znaczna masa ciała powoduje silne uginanie się podłoża. Gdy waga seniora wynosi ponad 100kg, z materacy piankowych lepiej zrezygnować – model sprężynowy sprawdzi się w takim wypadku znacznie lepiej, zwłaszcza że jest mniej podatny na deformacje. Oprócz tego, wybierając materace do osób starszych trzeba zwrócić uwagę na ich najbardziej oczywistą cechę, czyli twardość. Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi konkretnej osoby i jej osobistych preferencji, jednak w przypadku seniorów, jak już wspomniano wyżej, należy zdecydować się na materac bardziej miękki (jednak nie za miękki, ponieważ taki również powoduje dyskomfort).

Polecane materace dla osób starszych

Zdajemy sobie sprawę, że sen jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort naszego życia. Szczególnie dla osób w starszych cen jest wyjątkowo istotny. W celu zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów, przykładamy ogromną wagę do surowców z których zostały wykonane nasze produkty. To one sprawiają, że nasze materace cechuje wyjątkowa wygoda, długa żywotność oraz właściwości prozdrowotne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!
Materac średnio twardy, piankowy z kokosem BABY COCO MAX to świetny model ze znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Nie jest to najbardziej zaawansowany model w naszej ofercie, jednak posiada wszystko co potrzebne aby stać się nowym, wygdnym materacem dla osoby w kwicie wieku. Z racji na zastosowaną w nim wkładkę kokosową jest on dobrym kompromisem- pośrednicy pomiędzy twardymi a miękkimi materacami

Naszą następną propozycją dla nieco bardziej wymagających i ceniących wygodę jest nasz sztandarowy model piankowy z oddychającym lateksem- TOTI. Jest to dobra propozycja dla seniorów którzy są podatni na uczulenia. Do zestawu dołączony jest specjalny hypoalergiczny pokrowiec. Jest to dobry materac do spania na kręgosłup.

Mamy nadzieję że nasze porady oraz propozycje przypadły wam do gustu. Nasze produkty wykonujemy na najwyższym poziomie. Jeżeli chciałbyś poznać inne ciekawe modele sprawdź nasze promocyjne modele klikając TUTAJ.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel