2020-05-26

Jaki materac wybrać do spania. Dla kogo miękki materac?

 
  

 

 

 

 

Dziś przyjrzymy się miękkim materacom, które zazwyczaj nie są uważane za zbyt zdrowe. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy miłośnicy spania na puchu są skazani na spanie na twardszym podłożu ?

Skala twardości materaca

Zawiera 4 różne stopnie twardości, H-z ang. Hardness (twardość), tak więc mamy H1, H2,H3,H4.
-twardość materaca h1- oznacza materac miękki, przeznaczony dla osób do 60kg, materace oznaczone tym symbolem są na tyle miękkie, że bardzo dobrze sprawdzają się dla małych dzieci – czyli użytkowników o wyjątkowo niewielkich gabarytach i delikatnym ciele. -twardość materaca h2-oznacza materac średnio miękki, przeznaczony dla osób od 50-80kg, szczególnie doceniany przez kobiety oraz osoby preferujace tą twardość materaca
 -twardość materaca h3- oznacza materac średnio twardy, przeznaczony dla osób od 80-100kg lub lżejszych, osoby o niskiej wadze mogą nie czuć się komfortowo na materacu tej twardości
-twardość materaca h4- materac twardy, przeznaczony dla osób powyżej 100kg, polecane osobom o wyższej wadze Wiesz już jak dobrać twardość materaca. Aby ułatwić Ci dobór odpowiednio twardego materaca, przygotowaliśmy specjalną tabelę:

Waga to nie wszystko

PAMIĘTAJ! Idealnie dobrany materac to materac wybrany indywidualnie, nigdy nie kupujmy materaca z polecenia „bo komuś śpi się na nim wygodnie". Każdy jest inny, ma inne oczekiwania, dlatego materac dobieramy odpowiednio do naszej wagi, wzrostu, trybu pracy i wielu innych czynników.
Wiek wpływa na ocenę twardości materaca. Szczegónie w przypadku osób starszych. Seniorzy preferują materace bardziej miękkie, niż osoby młodsze gdyż częściej w tym wieku występują choroby układu krążenia, które zbyt twardy materac może wzmagać. W przypadkach przymusu dłuższego pobytu w łóżku doskonale sprawdzają się materace termoelastyczne, które niwelują ryzyko powstawania odleżyn.
 Wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa również wymagają dodatkowego przemyślenia wyboru odpowiedniego modelu. Osoby z bólami pleców i szyi powinny zwrócić uwagę na rodzaj bólu i na tej podstawie wybrać wygodny materac.

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca?

Jeżeli chcesz przekonać się, jaka twardość materaca jest odpowiednia dla Ciebie, ułóż się na nim na wznak, rozluźnij swoje ciało i wykonaj „test dłoni”. Polega on na próbie wsunięcia ręki pomiędzy podłoże a odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wyniki interpretujemy w ten sposób:
 - Dłoń mieści się z łatwością - oznacza to, że zbyt twardy materac,
- Nie możesz wsunąć dłoni – zbyt miękki materac,
 - Pojawia się opór, ale można wsunąć rękę - twardość materaca jest optymalna.

Dla kogo miękkie materace?

W porównaniu do modeli twardych materace miękkie są duzo częściej wybierane przez osoby szczupłe oraz te które lubią odczuwać przyjemne zapadanie się w powierzchnię wkładu. Do tej kategorii zaliczają się między innymi materace termoelastyczne, lateksowe, piankowe oraz wysokoelastyczne. Najnowsze modele pozwalają uzyskać wysoki poziom komfortu, a zarazem utrzymywać poziomą linię kręgosłupa przez całą noc. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że bardzo miękki materac może spowodować szkodliwe dla zdrowia układu kostnego wyginanie się sylwetki. Brak wsparcia anatomicznych kształtów ciała stwarza także szansę jednostronnego nacisku na mięśnie, a w konsekwencji ściśnięcie przestrzeni występujących pomiędzy dyskami w kręgosłupie. Niestabilna powierzchnia materaca może spowodować również kłopoty ze znalezieniem optymalnej pozycji do snu. Miękki materac warto kupować więc tylko i wyłącznie w przypadku, gdy nasza waga odpowiada symbolowi H1. Produkt nie powinien zbytnio obciążać naszego kręgosłupa, dzięki czemu będziemy czuli się odprężeni

Poznaj naszą bogatą ofertę:

Miękkie i tanie materace zapewniają wygodny i komfortowy sen w każdej pozycji. W naszym asortymencie dostępne są różne modele- wykonane z pianki poliuretanowej, o właściwościach antystatycznych, składającej się z milionów pęcherzyków powietrza zapewniającej komfortowy sen, pianki wysoko elastycznej, miękkiej a jednocześnie odpornej na odgniecenia i zniszczenia, z wkładami kokosowymi, o właściwościach antyalergicznych oraz antygrzybicznych lub lateksowymi zapewniającymi wentylację oraz dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.
 W naszej ofercie mamy warianty o różnej sztywności dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, od 40-kilogramowych baletnic do strongmanów ciągnących samoloty.
Wszystkie nasze materace oraz wkłady zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów i spełniają wymagane normy, co gwarantuje zdrowy i komfortowy sen — bez względu na to, na jaki model się zdecydujesz.
 Jeżeli lubisz naturalne materiały, sprawdź nasz flagowy model ACTIVE MAX który poza wygodną pianką VISCO MEMORY i oddychającym lateksem, ma w swoim wnętrzu wkład kokosowy oraz owczą wełnę zapewniającą niesamowity, górski zapach w twojej sypialni.

 

Regularnie sprawdzaj naszą ofertę którą stale powiększamy. Staramy się zapewnić naszym klientom dostęp do materacy o jakości premium w przystępnej cenie. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze i motywuje nas do pracy. Sprawdź naszą promocyjną ofertę TUTAJ.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel