Materace88 Logo
2019-07-23

Jaki materac wybrać ? Zapoznaj się z naszymi radami.

 

Wybór materaca jest bardzo ważny. Od tego wyboru zależy nasz dobry sen i regeneracja. Pobudka w wygodnym łóżka jest bardziej przyjemna i komfortowa. Ma to wpływ na nasze samopoczucie i energię, jaką mamy w danym dniu. Niestety dopasowanie materaca do swoich potrzeb nie jest łatwą sprawa, dlatego dzisiaj postaramy się pomóc, aby materac, na który się zdecydujesz był jak najlepszy dla Ciebie.

Najlepszy materac - czy taki istnieje?

Nie ma uniwersalnych materacy, każdy z nas jest inny i ma inne upodobania. Ten wybór powinien być przemyślany. Materace są różne i każdy znajdzie odpowiedni dla siebie, który pozwoli mu na maksimum relaksu i komfortu. Kierowanie się opiniami znajomych wcale nie jest dobrym pomysłem. Kupno najlepszego materaca nie jest łatwą sprawą i należy przemyśleć swój zakup. Odpowiedni materac służy lepszej regeneracji i nasza strefa komfortu i relaksu nie jest zaburzona.

Dobór materaca - czym się kierować?

Na pewno twardość materaca ma znaczenie. Twardość materaca jest odczuciem subiektywnym, uzależnionym od masy ciała, osobistych preferencji i pozycji, w której śpimy. Wyróżnia się kilka rodzajów twardości materaca: H2, H3, H4, H5. Od najbardziej miękkiej do najbardziej twardej. Nie we wszystkich rodzajach materacy znajdziemy całą skalę. Pozycja snu jest ważnym elementem, którym kierujemy się przy wyborze materaca. Najlepszym materacem, dla osób, które śpią na boku będzie materac wykonany z lateksu albo pianki termoelastycznej. Jaki materac dla śpiących na brzuchu ? Dla takich osób odpowiednim wyborem będzie materac kieszeniowy czy materac lateksowy albo wysokoelastyczny. Dla osób śpiących na plecach najbardziej odpowiednim materacem będzie materac kieszeniowy, piankowy lub lateksowy. Wymiary są istotnym elementem przy wyborze materaca. Żeby odpowiednio dopasować materac do łóżka warto znać wymiary łóżka. Materac nie może być ani za mały, ani za duży. Wymiary jakie powinien mieć materac są podane wraz z łóżkiem. Rozmiary materacy są różne, dlatego powinniśmy zwracać na nie uwagę.

 

Materac cena -  jak nie przepłacić

Ostatnie czym powinniśmy się kierować jest cena. Komfort oraz przyjemność snu jest najważniejsza. Musimy brać pod uwagę wiele czynników. Każdy z nas inaczej odczuwa przyjemność i swoją strefę komfortu. Cena powinna być odpowiednia do rodzaju materaca, ale też do rozmiaru materaca. Nie zawsze droższy materac oznacza lepszy. Dobry materac to wcale nie takie trudne !

 

 
 

Polecane

pixel