Materace88 Logo
2020-05-26

Jakiej twardości materaca potrzebujesz?

 
  
 
 

Materac twardy

Po wpisaniu hasła „najlepszy materac”, „jaki materac najlepszy”, „jaki materac wybrać do spania” itp. w wyszukiwarce naszym oczom ukaże się wiele, niejednoznacznych wyników. Czy twarde materace są dobre dla zdrowia? A może śpiąc na takim materacu, tylko sobie szkodzimy? Spędzamy średnio 1/3 życia na materacach, warto więc wybrać odpowiednio dobrany materac który zapewni Ci spokojny sen. Podstawą takiego snu jest odpowiednio dobrany materac – twardy wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z niewygodnym łóżkiem i problemami z wygodnym ułożeniem. Okazuje się jednak, że bardzo często sięgają one po twardsze materace, które w ich odczuciu uważane są za komfortowe. Dzieje się tak z prostego powodu: twardość materaca jest tak naprawdę subiektywnym odczuciem.

Dobór materaca zależy także od naszych przyzwyczajeń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zanim skreślimy dany model, ponieważ za twardy materac będzie wydwał niewygodny, warto sprawdzić różne warianty. Wypróbowanie go w sklepie nie wystraczy – w przeciągu paru minut nie jesteśmy w stanie określić, czy dany materac (twardy lub miękki) odpowiada naszym preferencjom. Zanim zatem zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, warto przypomnieć sobie i porównać dotychczasowe wrażenia. Materac w hotelu był idealnie wygodny, choć wcale nie sprawiał wrażenia miękkiego? Wygodniej śpi nam się na nieco twardszej kanapie niż na miękkim łóżku w domu rodzinnym? A może u znajomych znaleźliśmy idealny materac – twardy, a mimo to wygodny? Specjalny podział materaców- gdzie H4 to materace twarde a H1 materac miękki. Takie oznaczenia pozwalają na precyzyjny wybór materaca dla każdego.

Indywidualne preferencje dotyczące twardości materacy:

Właściwa twardość materaca to kwestia indywidualna, składa się na nie wiele aspektów, które należy rozważyć przed jego zakupem. Najważniejsze są oczywiście waga i wzrost użytkownika. Stopień twardości materaca dobieramy także do wieku i stanu zdrowia. Idealny materac musi podtrzymywać kręgosłup w naturalnej pozycji, dopasowywać się do kształtu ciała, relaksować. W przypadku osób do 80 kilogramów najlepszym wyborem będzie materac miękki H1, dla osób ważących w okolicach 60-80kg twardość materaca H2, dla osób w przedziale wagowym od 80 do 100 kilogramów materac średnio twardy H3, zaś dla osób powyżej 100 kilogramów materace twarde H4. Warto mieć jednak na uwadze, że w zależności od wzrostu, ciężar ciała rozkłada się nieco inaczej, przez co może okazać się, że osoba, która powinna spać na materacu twardym, lepiej wysypiać się będzie na materacu o średniej twardości.

Twardy materac

Twarde materace uznawane są za propozycję zdrowszą dla kręgosłupa. To jednak spore uogólnienie- ponieważ tak naprawdę liczy się wygoda i subiektywne odczucie. Związek z wygodną dla nas twardością materaca ma nasza waga- materac który dla drobnej i lekkiej kobiety będzie uznawany za twardy może doskonale sprawdzić się w łóżku większego mężczyzny. Twarde materace zalecane są osobom cierpiącym na ból pleców, ponieważ odpowiednie podparcie całego ciała będzie odciążało mięśnie; zbyt miękki materac spowoduje wygięcie kręgosłupa w pałąk oraz ściśnięcie przestrzeni między dyskami. Twardy materac nie jest jednak polecany osobom ze schorzeniami kręgosłupa oraz dyskopatiami. Poniżej zamieszczamy tabelę dzięki której zobaczysz jakiej twardości materaca potrzebujesz. Twardość materaca tabela:

Konsekwencje źle dobranego materaca

Zarówno zbyt miękki, jak i zbyt twardy materac może wywołać wiele niekorzystnych konsekwencji oraz znacząco zmniejszyć komfort snu. W przypadku za miękkiego podłoża kręgosłup wygina się w pałąk, a przestrzenie między dyskami są wyraźnie ściśnięte, przez co nie mogą przyjmować żadnych płynów potrzebnych do ich regeneracji po całym dniu pracy. Z kolei zbyt twardy materac podpiera ciało jedynie w kilku miejscach, zbyt mocno uciskając naczynia, tym samym utrudniając swobodny przepływ krwi. Osoby posiadające zbyt twardy materac często odczuwają również drętwienie palców u nóg.

Jak rozpoznać zbyt twardy i zbyt miękki materac?

Jeżeli chcesz przekonać się, jaka twardość materaca jest odpowiednia dla Ciebie, ułóż się na nim na wznak, rozluźnij swoje ciało i wykonaj „test dłoni”. Polega on na próbie wsunięcia ręki pomiędzy podłoże a odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wyniki interpretujemy w ten sposób:
- Dłoń mieści się z łatwością - oznacza to, że zbyt twardy materac, - Nie możesz wsunąć dłoni – zbyt miękki materac,
 - Pojawia się opór, ale można wsunąć rękę - twardość materaca jest optymalna.

Jaki kupić materac?

Kluczowy w tym wypadku jest przede wszystkim wybór materaca w zależności od stopnia twardości: materac twardy 80x200 FORTE MAX o twardości H4 to propozycja dla osób ceniących twarde, wygodne materace. Na szczególną uwagę zasługuje także model VITO – materac piankowy z pianką VISCO MEMORY i oddychającym lateksem. Jest to materac średnio twardy H3. Z racji na swoją wygodę i niewygórowaną cenę jest jednym z naszych bestsellerów. Wykonany z naturalnych tworzyw o właściwościach antyalergicznych. Dysponujemy każdym możliwym rozmiarem więc dobranie materaca pod wymiary twojego łóżka nie będzie żadnym problemem.

Regularnie sprawdzaj naszą ofertę którą stale powiększamy. Staramy się zapewnić naszym klientom dostęp do materacy o jakości premium w przystępnej cenie. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze i motywuje nas do pracy. Sprawdź naszą promocyjną ofertę TUTAJ.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel