Materace88 Logo
2019-08-02

Jeden materac dwie twardości

 

Zastanawiasz się nad kupnem materaca, ale nie możesz się dogadać ze swoją drugą połówką, jaki wybrać? Oto rozwiązanie! Jeden materac, ale dwie twardości. Każdy będzie miał twardość dostosowaną do swoich potrzeb. Nie będzie narzekania, że materac jest za miękki czy za twardy. Dobry materac to podstawa!

Jak dobrać materac dla dwojga ?

Łatwo zauważyć różnicę w wadze czy w wzroście. Partnerzy różnią się od siebie. Skoro są widoczne różnicę to jak dopasować jeden  materac do potrzeb dwóch różnych osób? Najprościej wybrać dwa materace, które będą dostosowane do innych potrzeb. Jeżeli jednak wolicie jeden materac, to jest dla was rozwiązanie!

Jak wybrać odpowiedni materac dla par?

W kwestii wyboru materaca nie warto iść na kompromis. Warto dopasować go do naszych potrzeb. Od odpowiedniego materaca zależy czy będziemy wyspani czy nie. Na wybór  materaca ma też wpływ pozycja, w której śpimy. Na boku, plecach czy na brzuchu, to ma znaczenie.

Twardość materaca

Materac musi posiadać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Jeśli poszukujemy modelu materaca, który będzie dobrze nadawał się dla pary i każdej osobie dawał odpowiedni komfort, warto zwrócić uwagę na materace wykonane z materiałów piankowych oraz na materace podwójne, w przypadku których w jednym pokrowcu znajdują się dwa rodzaje materaców różniące się pomiędzy sobą twardością.

 

Jaka twardość materaca jest odpowiednia dla par?

Materac partnerski jest to materac, który posiada dwie twardości. Dzięki temu każda z osób będzie mogła dostosować materac do swoich oczekiwań. Zwykle dla jednej osoby materac jest zbyt miękki, a dla drugiej w sam raz, albo za twardy. Twardość materaca powinna być dostosowana do upodobań użytkownika. Są to materace, które w swojej budowie zawierają dwa rodzaje pian o różnych stopniach twardości. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż materac łączy w sobie odpowiednie warunki komfortu oraz podparcia dla jednej jak i drugiej osoby, nawet z dużą różnicą wagi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy równą powierzchnię na całej szerokości łóżka o tej samej wysokości. Ma to oczywiście bardzo duży wpływ na jakość oraz komfort naszego wypoczynku.

 

Materac dwustronny

Materac dwustronny o dwóch różnych stopniach twardości jest to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających. Pary mogą sprawdzić, która strona materaca jest dla nich bardziej odpowiednia. W zależności od wagi, wzrostu i pozycji, w której śpimy nasze wymagania różnią się od siebie.

 

Materac dwustronny czy materac partnerski?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jednak oba materace spełnią oczekiwania. Dobry materac spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Można dobrać go do swoich możliwości wypoczynkowych, a przede wszystkim cenowych.

 

 

Polecane

pixel