Materace88 Logo
2020-05-28

Materac dla przyszłej mamy- poradnik dla kobiet w ciąży

 
 

 

 

 

 

Dziś przyjrzymy się kobietom w ciąży które wymagają w tym szczególnym okresie komfortu na najwyższym poziomie. Często borykają się one z problemami, które powodują bezsenność. Kłopot z ułożeniem ciała i bóle kręgosłupa sprawiają, że noce przyszłych mam stają się coraz krótsze, choć zapotrzebowanie na sen wzrasta. Naszą misją jest odnalezienie idealnego materaca i wykluczenia tych, które mogą powodować dyskomfort. Usiądźcie wygodnie i sprawdźcie nasze porady i wskazówki, zaczynamy!

Dobry materac do spania na kręgosłup- dla przyszłej mamy

Po poznaniu problemów powodujących dyskomfort-przyszli tatusiowie powinni stanąć na wysokości zadania i jak najlepiej przystosować najbliższe otoczenie swych wybranek. Jako że kobieta w czasie ciąży wymaga dużej ilości snu- jednym z takich miejsc- jest sypialnia. Specjaliści zapewniają, że jeśli kobieta prześpi bez problemu całą noc, to i ich mężczyźni będą wyspani. Na co więc czekasz! Do boju! O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając materac?

Postanowiliśmy podzielić nasz poradnik dla kobiet w ciąży na części, aby łatwiej było Ci odnaleźć interesujące Cię informacje:
 
-Na początku przyjrzymy się od rzeczy powodujących dyskomfort u przyszłych mam

-Następnie przejdziemy do odpowiedniego środowiska kobiet ciężarnych

-Następnym krokiem będzie przejrzenie pozycji podczas snu oraz wybranie najlepszej dla ciężarnej

-Później wskażemy typy materaców które można polecić kobietom w ciąży by następnie przedstawić te których wybór odradzamy

-Jako ostatni punkt naszego artykułu obraliśmy sobie propozycję ciekawego prezentu który można wręczyć osobie spodziewającej się dziecka.

Materace dla ciężarnych- na dobry sen

Od czego zaczynamy? Oczywiście od największych problemów, które spotykają przyszłe mamy. Są to głównie:

-ból kręgosłupa i karku,

-wymuszane, często niewygodne pozycje podczas snu,

-skurcze kończyn.

Rosnący brzuch sprawia, że ciężko jest znaleźć odpowiednią pozycję do spania. Dodatkowo częste nocne wstawanie do toalety nie pozwala na nieprzerwany sen. Jednym z rozwiązań pozwalających na zniwelowanie tych niedogodzeń jest odpowiedni materac.

Sen ciężarnej- odpowiednie środowisko

W jaki sposób powinny spać ciężarne? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ilość elektroniki znajdującej się w ich sypialni. Jest to ważne z tego względu, że nawet najmniejsza dioda która produkuje znaczne ilości niebieskiego światła, informuje mózg o konieczności aktywności, co może zaburzeń sen lub powodować problemy z zaśnięciem.

Warto więc w czasie ciąży zrezygnować ze wszelkich możliwych sprzętów elektronicznych jak chociażby komputer czy telewizor. Dobrze jest też przełożyć smartfon z półki obok łóżka gdzieś gdzie będzie bardziej oddalony od łóżka.

Kolejną ważną rzeczą jest oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem będzie delikatna lampa rozpraszająca światło i nie męcząca oczu. Warto postawić na cieplejsze barwy światła z żarówki, aby jak najbardziej przypominało światło dzienne. Warto też zaopatrzyć się w rolety, dzięki którym kobiety w ciąży będą mogły uchronić się przed wczesną pobudką, spowodowaną promieniami słonecznymi wpadająymi do pokoju oraz zbyt wysokimi temperaturami (szczególnie w czasie lata), które w tym stanie mogą być szczególnie uciążliwe. Jak pomalować sypialnie? Powinien być to raczej jasny odcień. Poniżej przedstawiamy piękne sypialnie, mamy nadzieje że będzie to twoja inspiracja.

Pozycje podczas snu w czasie ciąży kobiet:

 1. Na boku – zdecydowanie najlepsza pozycja, która jest najwygodniejsza i najbardziej polecana. Co ciekawe lekarze zalecają spanie na lewej stronie jako najbardziej korzystne,

2. Na brzuchu – choć nie ma przeciwwskazań do spania na brzuchu, taka pozycja może się okazać niewygodna. W początkowej fazie ciąży ze względu na dużą wrażliwość piersi, w późniejszej z czysto technicznego punktu widzenia,

3. Na plecach – ta pozycja nie jest już zdrowa dla kobiet w ciąży o powinno się jej unikać. Duży nacisk na mięśnie kręgosłupa oraz arterie może powodować bóle pleców i zaburzenia krążenia;

Dobry materac do spania dla kobiet w ciąży

 Na jakie materace warto zwrócić uwagę? Na pewno na takie, które zapewniają odpowiednie podparcie, dopasowanie oraz wentylację. Podczas wyboru materaca przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego elastyczność. Strefy ciężkości ciała przyszłej mamy zmieniają się wraz z rozwojem dziecka, dlatego ważne jest, aby materac nie zapadał się. Powinien być on także wysoki. Najlepszą warstwą na wierzch materacu będzie pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna czy lateks. Warto wybierać twardsze materace typu H3-H4 (Więcej o twardości materaców TUTAJ). Materac dla ciężarnej z jednej strony musi zagwarantować jak najdelikatniejsze wsparcie mocno obciążonego kręgosłupa, a z drugiej – powinien ułatwić obracanie się z boku na bok oraz wstawanie.

W zapewnieniu komfortu podczas ciąży, jak i po niej z pewnością pomogą materace z lateksowym wkładem. Kobiety spodziewające się dziecka mają problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Materace lateksowe dopasowują się do kształtu ciała, wspomagając tym samym ułożenie i zapadnięcie w głęboki sen bez konieczności ciągłego poprawiania lub podkładania poduszek pod rosnący brzuszek.

Ważna jest sprężystość materacu oraz jego samodopasowanie. Świetnie w tej roli sprawdzą się materace z wkładką lateksową. Szczególnie polecamy model COMFORT 3D z naszej sztandarowej linii Prestige. Wyposażony jest on we wcześniej wspomniany lateks, 7-strefowy multipocket oraz pianki- poliuretanową oraz VISCO, która charakteryzuje się łatwością dopasowania do kształtu ciała pod wpływem temperatury utrzymując kręgosłup ciężarnej w odpowiedniej pozycji. Ponadto lateks zapewnia także wysoką antyalergiczność oraz sprężystość.

Jaki materac do spania na kręgosłup dla ciężarnych?

 Świetnym rozwiązaniem może okazać się piankowy materac z warstwą termoelastyczną. Reaguje on na temperaturę ciała i w czasie ułożenia się do snu dopasowuje się do jego ułożenia. Taki materac dla przyszłej mamy zmniejsza napięcie mięśni oraz gwarantuje prawidłowe podparcie kręgosłupa, który jest obciążony w szczególności w ostatnich miesiącach ciąży. Ważne jest także przeciwdziałanie odleżynom, w którym pomóc nam może odpowiednio dobrany produkt. Istotne są tutaj także przeciwalergiczne właściwości materaca.
 
Jeżeli mielibyśmy wybrać materac, który spełni wszystkie powyższe kryteria wybór padłby na model PAOLA MAX. Świetne wykonanie sprawdzi się nie tylko dla kobiet w ciąży, ale także wszystkim tym którym, którzy kładą priorytet na materac o dobrej amortyzacji i grubości. Sen na tym modelu to prawdz iwa przyjemność o czym świadczą częste zamówienia wyżej wymienionego modelu.

Materace dla przyszłych mam- modele które odradzamy

 Właściwe podparcie i dobrą elastyczność są sprawą priorytetową w czasie ciąży. Materace sprężynowe mogą być często przedstawiane jako odpowiednie dla kobiet w ciąży- nic bardziej mylnego. Ze względu na zwiększoną sztywność tego rodzaju materacy, będą one przeszkadzać ciału przyszłej mamy w wygodnym ułożeniu się, zwłaszcza w późniejszym okresie ciąży.

Ciekawy pomysł na prezent dla przyszłej mamy w ciąży

Jeżeli masz wśród znajomych lub rodziny osobę która spodziewa się dziecka, warto podarować jej prezent który nie tylko będzie praktyczny w tym szczególnym czasie, ale także sprawdzi się do użytku na co dzień

Poduszka dla kobiet w ciąży FLORA o której mowa nie tylko posiada profilowanie z pianką VISCO która ułatwi kobiecie spokojny sen, ale także jest pokryta pikowanym, hipoalergicznym pokrowcem hamującym powstawanie zanieczyszczeń w postaci grzybów czy pleśni.
 Świetny i praktyczny pomysł na prezent!

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel