2019-10-07

Materac nawierzchniowy czyli nakładka na materac – warta zakupu?

 

Szukasz informacji o tym czy nakładka na materac to naprawdę niezbędna część materaca? W ostatnim czasie materace nawierzchniowe stają się coraz popularniejsze a to rodzi pytania. Aktualnie na rynku jest spory wybór tego rozwiązania do sypialni. Top materace dzielą się na piankowe, kokosowe oraz lateksowe. W naszym sklepie znajdziesz wszystkie rodzaje nakładek na materac. Każda z nich charakteryzuje się inną twardością I przeznaczeniem. A więc rozwińmy temat – dlaczego i jaki materac nawierzchniowy warto swoim łóżku?

Zregeneruj stary materac za pomocą nakładki na materac

Materace nawierzchniowe czyli inaczej topper na materac odgrywają rolę dopełniacza komfortu. To on jest odpowiedzialny za naszą wygodę I to, czy kładziemy się wieczorem do łóżka z uśmiechem na twarzy. Najczęściej wybierany topper -nakładka to ten wypełniony pianką termoelastyczną której ogromnym atutem jest jest zdolność do dopasowywania się do kształtu ciała. Świetnym pomysłem jest również użycie materaca nawierzchniowego do renowacji starego, odkształconego materaca. Jeśli odczuwasz że Twój dotychczasowy materac stracił kształt I stał się mniej komfortowy wówczas tańszym – często lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego materaca będzie materac topper. Nakładka jest również częstym wyborem osób które chcą podnieść komfort snu na niewygodnej sofie. Przed wyborem zastanów się czy chcesz utwardzić czy zmiękczyć powierzchnię. Następnie możesz zając się wyborem pianki mając na uwadze nasze porady. Chcesz sprawić, że powierzchnia spania będzie twardsza? Wybierz piankę o zwiększonej gęstości która charakteryzuje się długim okresem utrzymania pierwotnego kształtu I świetne działa na kręgosłup. A może powierzchnia jest zbyt twarda? W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej.

W jakim celu kupujemy materac nawierzchniowy?

  • Tworzy wygodne miejsce do snu;
  • Jest tanią alternatywą dla kupna nowego materaca;
  • Jest to dobre wyjście w sytuacji gdy Twój dotychczasowy materac nie spełnia Twoich oczekiwań - dodatkowy cienki materac z pianki rozwiąże problem;
  • Jeśli śpisz na sofie – możesz go szybko rozłożyć I złożyć - materac nawierzchniowy na kanapę czy wersalkę;
  • Ułatwia utrzymanie wysokiej higieny – bez problemu możesz zdjąć topper I wrzucić go do pralki;
  • Znacznie poprawi żywotność Twojego głównego materaca.

Sprawdź

Nakładka na materac – nie tylko komfort ale i zwiększona higiena

Kolejną, bardzo istotną funkcją nakładki na materac jest możliwość dobrania pokrowca który jest najbardziej narażony na brud, atak roztoczy I bakterii. Taki materac nawierzchniowy pomoże Ci w utrzymaniu czystości. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to czy pokrowiec zawiera zamek i czy jest on wykonany z materiału który nada się do prania w pralce. Aktualnie na rynku jest mnóstwo tkanin do materaców o świetnych właściwościach I wysokiej gramaturze. Dobrym pomysłem będzie tkanina nasączona wyciągiem z aloesu o zdrowotnych walorach.

Ochraniacz na materac to wyższa żywotność Twojego materaca

Producent materaców dostępnych na naszym sklepie opracował modele wykonane z materiałów o najwyższej jakości od zaufanych dostawców. Dzięki długim okresie gwarancyjnym zdobędziesz pewność że dokonany wybór będzie właściwy - materac nawierzchniowy twardy czy memory foam będzie Ci służył przez wiele lat a ochraniacz będziesz mógł zmienić kiedy uznasz to za stosowne.

Dołącz do grona zadowoloncyh użytkowników materaca nawierzchniowego. Postaw na komfort i ciesz się energią po dobrze przespanej nocy :)

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel