2020-05-29

Materac sprężynowy kieszeniowy- hit czy kit?

 

 

Wybór nowego materaca to wyzwanie. Na rynku mamy mnóstwo rozwiązań i łatwo jest się pogubić. Trzeba pamiętać, że materac należy wymieniać średnio od 8-10 lat ze względów higienicznych (Więcej o utrzymaniu higieny materaca TUTAJ).

W łóżku spędzamy średnio ok. 1/3 naszego życia, dlatego nie warto rezygnować z przyjemnego komfortu jakim jest wygodny materac. To, jak śpimy oraz na czym śpimy na wpływ na postawę ciała, samopoczucie, energię do działania, bóle głowy czy odporność na stres. Materace dobieramy do naszej budowy ciała, wagi, wzrostu oraz indywidualnych preferencji (więcej o tym jak dobrać materac- TUTAJ). Warto zdecydować się na solidne, trwałe rozwiązania. Czy możemy do takich zaliczyć materac kieszeniowy? Sprawdźmy to!

Materac piankowy czy kieszeniowy

 
Musimy zacząć od tego, czym są materace kieszeniowe. W skrócie są one hybrydą materacy sprężynowych i piankowych. Sprężyny kieszeniowe pozamykano w pojedynczych materiałowych kieszeniach, co pozwoliło na uzyskanie lepszej reakcji punktowej podłoża na nacisk leżącego ciała. Ponadto wkład sprężynowy jest obtoczony z dwóch stron różnego rodzaju piankami, nadającymi materacowi dodatkowych właściwości. Jakie pianki łączy się z tego typu materacami? Na początku były to głównie pianki poliuretanu - nie są one jednak zbyt trwałe, przez swoją niską sprężystość szybko się odkształcają, co sprawia, że po krótkim czasie wymagają wymiany.

Dużo bardziej polecamy materac kieszeniowy z lateksem który podobnie jak pianka termoelastyczna charakteryzuje się najdłuższą żywotnością. Obok klasycznych wersji materacy kieszeniowych kupić możemy również rozwiązanie typu multipocket- polecane głównie parom, gdyż liczba sprężynowych zwojów w tego typu produktach znacząco różni się od pierwotnych wersji, różne są także ich rozmiary. Sprawia to, że ciężar jest rozkładany na całej powierzchni i może być użytkowany przez dwie osoby jednocześnie - dzięki temu, że każda kieszeń działa niezależnie, a materac nie traci swoich komfortowych właściwości.

Dla kogo polecamy materac kieszeniowy?

Wysypianie się bywa… trudną sztuką. W dzisiejszych czasach mamy za mało czasu na sen, zbyt silny stres lub zwyczajnie przesiadujemy w łóżku kręcąc się z boku na bok tocząc walkę z własnym ciałem by w końcu uległo i udało się w głęboki sen. Bardzo często jednak przyczyną porannego niewyspania, a także bólu karku lub kręgosłupa jest niespełniający swej funkcji materac, lub wręcz mebel, na którym sypiasz.
 
Czy materace kieszeniowe są dobrą propozycją dla Ciebie? Z pewnością sprawdzą się w przypadku osób, które nie są do końca przekonane do materacy piankowych i pozostają wierne tradycyjnym rozwiązaniom sprężynowym. Warto jednak zaznaczyć, że dla wszystkich tradycjonalistów nowoczesne rozwiązania o kieszeniowej budowie będą w pewnym stopniu okazją do oswojenia się z popularnymi piankami, ponieważ w swojej budowie łączą zarówno sprężyny, jak i piankowe tworzywa.

Dodatkowym atutem przemawiającym za materacami kieszeniowymi jest ich atrakcyjna cena. Są często sporo tańsze od ich piankowej konkurencji do której nie każdy może się przekonać. Są też świetną propozycją dla osób poszukujących podłoża do snu do pokoju gościnnego. Jeżeli w swoim domu masz pomieszczenie, w którym mogą rozgościć się odwiedzający Cię przyjaciele i rodzina, ale nie chcesz przeznaczać na ten cel dużej sumy pieniędzy, przyjrzyj się produktom kieszeniowym.

Materac ze sprężynami kieszeniowymi ENNA. Posiada 7-strefowy pocket oraz piankę HR czyniąc go idealnym modelem dla wszystkich zwolenników wygodnego podłoża do spania

Charakterystyka materacy kieszeniowych

Materace sprężynowe kieszeniowe charakteryzują się miejscową reakcją na nacisk, co wynika z możliwości indywidualnego ruchu każdego elementu konstrukcji. Ta cecha jest nieoceniona w wypadku użytkowania materaca przez dwie osoby - dzięki innowacyjnej budowie, ruchy użytkownika śpiącego obok są niewyczuwalne i nie zaburzają spokojnego snu partnera. Dodatkowo każdy produkt kieszeniowy wyposażony jest w odpowiednią piankę, która wzmacnia właściwości materaca lub nadaje mu nowych cech. Przykładowo dodatek pianki VISCO MEMORY gwarantuje wysoką higienę snu, dodaje komfortu oraz sprężystości.

Jak twardy materac kupić?

 Jest to oczywiście kwestia indywidualna. Istnieją jednak zasady dzięki którym twardość możemy dobrać odpowiednio do swojej wagi. W najlepszych materacach kieszeniowych zastosowano system stref. W praktyce oznacza to, że powierzchnia materaca została podzielona na obszary o odmiennej twardości, które otrzymuje się, różnicując zagęszczenie sprężyn lub grubość drutu. Aby lepiej zrozumieć jak materac dobrać pod swoją wagę- zapraszamy do zapoznania się z naszą tabelką, a po więcej informacji dotyczących twardych materacy i ich doboru zapraszamy TUTAJ.

Materace sprężynowe kieszeniowe- trwałość

 Materace ze sprężynami kieszeniowymi dzięki swojej stosunkowo prostej budowie są dość łatwe do utrzymania w czystości i bardzo wytrzymałe – w tej kategorii sprawują się dużo lepiej niż ich piankowa bądź typowo sprężynowa konkurencja. Prawidłowo używany materac kieszeniowy będzie dobrze służyć przez długi okres. Dzięki możliwości dwustronnego stosowania znacząco dłużej zachowuje swoje kształty i nie zużywa się w tak szybkim tempie jak inne rodzaje materaców.

Materace sprężynowe kieszeniowe opinie

Zdania w sieci są często podzielone na radykalnych zwolenników oraz przeciwników danego rozwiązania. W przypadku dzisiaj omawianych materaców kieszeniowych jest podobnie. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw przeanalizowaliśmy wady i zalety.

 

 

 Do plusów zaliczyć możemy:
- wysoka elastyczność punktowa, czyli dobre wsparcie dla kręgosłupa,
 
- jest dobrym rozwiązaniem dla par które dzielą jedno łóżko (Sprężynki działają niezależnie od siebie, szybko modyfikując swoje ułożenie kiedy partner nieustannie kręci się na łóżku. Ciągłe zmiany pozycji czy przekręcanie się z boku na bok nie jest odczuwane po drugiej stronie, co zapewnia spokojny i niezakłócony sen dla obojga partnerów. Dodatkowo idealnie sprawdzi się w przypadku par, u których różnica wagi wynosi nawet +30kg.

- dzięki zastosowaniu sprężyn powietrze może swobodnie przepływać pomiędzy sprężynami czyniąc go materacem, który oddycha. Świetna wentylacja układu pozwala także zminimalizować ryzyko gromadzenia się we wnętrzu wilgoci.

-jego konstrukcja czyni go bardzo wytrzymałym
 
Przejdźmy teraz do wad tego typu materacy:
 -są one stosunkowo ciężkie, w związku z tym kłopotliwe może być przenoszenie czy obracanie materaca
 
-nie dopasowują się do krzywizn sylwetki tak precyzyjnie jak materace typowo piankowe.

Na co zwracać uwagę kupując materac kieszeniowy?

 Powinniśmy kierować się tym, co znajduje się poza samymi sprężynami kieszeniowymi. Każdy materac kieszeniowy posiada dodatkową warstwę lub warstwy pianki, na których będziemy leżeć bezpośrednio i to one będą miały wpływ na nasze końcowe odczucia. Dodatko, wartą przypomnienia kwestią jest indywidualny dobór materaca. Oznacza to, że polecany przez twojego sąsiada czy znajomego materac może okazać się dla Ciebie niewygodny i na odwrót. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dopasowywać materac do swoich preferencji, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wpisami TUTAJ.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel