Materace88 Logo
2020-05-25

Materac z kokosem- sprawdzona konstrukcja o wielu zaletach

 
  

O co chodzi z tym kokosem?

O co chodzi z kokosem w materacach? Czy jest to nowość czy sprawdzona konstrukcja? Po co tak naprawdę kokos w materacu? Czy jest to rozwiązanie sprawdzone czy zupełnie nowe? Dla kogo zalecamy materac kokosowy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania po prostu zapoznaj się z naszymi radami a z pewnością wybierzesz model dobrany do siebie i poznasz kokos właściwości!

Materace kokosowe - chwilowa moda czy sprawdzone rozwiązanie?

Obecnie trudno sobie wyobrazić produkcję materacy bez tego surowca. Od lat są cenionym surowcem przy produkcji materacy do spania, więc nie można mówić już o chwilowej modzie. Dlaczego są tak doceniane? Mata kokosowa jest świetnym stabilizatorem materaca. Sprężyny, pianki – wszystko “spina” pokrowiec, ale po dłuższym czasie eksploatacji i on nie powstrzymuje przed deformacją materaca. Mata kokosowa dodana jako jedna z warstw, trzyma wszystko bardziej w ryzach i znacząco wydłuża żywotność materaca.

Czy kokos uczula?

Włoski kokosa są dosyć szorstkie. Czy nie będzie z czasem wychodzić przez pokrowiec i podrażniać skóry? W dobrych, sprawdzonych modelach włókno to jest starannie przygotowywane. Lateksowanie i prasowanie powstrzymuje rozchodzenie się na wszystkie strony, a dodatkowo działa antyalergicznie, ponieważ włókno kokosowe ma w swoim składzie sole mineralne, które zapobiegają powstawaniu bakterii i roztoczy. To materiał naturalny i antyalergiczny. Alergicy mogą zatem spokojnie zaopatrywać się w materace wyposażone w maty kokosowe. Zapobiega odleżynom, poprawia cyrkulacje powietrza wewnątrz materaca, pochłania wilgoć (dzięki czemu nie czujemy efektu pocenia) i odprowadza ją na zewnątrz. Warto pamiętać o jego regularnym wietrzeniu, które zapewni odprowadzanie wszelkiej wilgoci z materaca.

Materac z kokosem- dla kogo?

Jeśli ktoś lubi spać na twardym podłożu, będzie to właśnie typ materaca kokosowego. Polecany jest przede wszystkim osobom o większej wadze – powyżej 80kg i zwolennikom spania na twardszym podłożu. Proponujemy różne warianty z użyciem maty kokosowej. Dla osób powyżej 80-100 kg, które lubią miększe materace lub lubią spać na boku i chcą zamówić materac memory, proponujemy lekkie usztywnienie, dodając do niego matę kokosową. Podsumowując, materace kokosowe to świetny wybór dla osób poszukujących twardszych, wytzymałych materacy, które będą miały właściwości antyalergiczne i ortopedyczne, a także bardzo dobrą wentylację. Kokos jest także polecany w materacach dla dzieci– szczególnie do 6 miesiąca życia dziecka, gdy maluszek śpi na pleckach. Sprawdź wykonany na najwyższym poziomie, posiadający piankę poliuretanowaną i przekładkę z filcu- nasz bestseller- materac VERONA.

Włókna kokosowe w materach- jak powstają?

Jest to naturalny surowiec, który powstaje z włókien pochodzących ze skorupy orzecha kokosowego. Włókna są mocno prasowane i lateksowane, aby się nie rozchodziły. W materacach wkładki kokosowe występują jako maty kokosowe – zwykle o wysokości 1cm. Włókna kokosowe w produkcji materacy stosowane są od dawna.To doskonały surowiec uzupełniający strukturę materacy posiadający wiele zalet- począwszy od zalet antyalergicznych a kończąc na właściwościach zdrowotynch, sprzyjających ludziom tęższym oraz dzieciom.

W jakich materacach znajdziemy maty kokosowe?

Ze względu na swoje właściwości kokos jest dodawany zarówno do materacy piankowych jak i sprężynowych. W naszym sklepie znajduje się spory wybór materacy z kokosem o różnych rodzajach wkładów. Materac BABY COCO MAX będący połączeniem wygody i wykonania na najwyższym poziomie jest przykładem świetnego stosunku jakości do ceny. Urządź swoją sypialnie tanio i dobrze.

Materac kokosowy opinie

Jest bardzo dużo zalet materaców z kokosem. Wypiszmy tylko niektóre z nich:
- działa antyalergicznie
- zapobiega powstawaniu bakterii i roztoczy
- zapobiega odleżynom
- pochłania wilgoć
- poprawia cyrkulacje powietrza we wnętrzu materaca
 -jest odporny na odkształcenia i może służyć przez długi czas
-zapewniają bezpieczny i zdrowy sen dla niemowląt
Czas na wady. Choć nie jest ich wiele materac z kokosem nie jest dla każdego:
-twarda nawierzchnia nie odpowiada każdemu użytkownikowi
 -maty kokosowe na ogół są dość ciężkie, co przekłada się na ogólny ciężar całego materaca

Kokos spełnia w materacach wiele funkcji, występuje w różnych miejscach i w połączeniu z różnymi komponentami. Jeśli przymierzasz się do nowego materaca warto sprawdzić te z kokosem. Przede wszystkim materac kokosowy będzie dobrym zakupem dla osoby lubiącej twarde nawierzchnie do spania. Ponadto materace kokosowe sprawdzą się również u osób, które mają alergie i którym zależy na większej higienie materaca. W tym przypadku warto zdecydować się na model wykonany z pianki łączonej z warstwą kokosu. Takie materace są również dobrym wyborem dla dzieci. Sprawdź nasze propozycje materaców, z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

 

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel