Materace88 Logo
2020-02-11

Materace sprężynowe - rodzaje materacy oraz ich właściwości

 

 

Materace sprężynowe to klasyka. Głęboki sen, który regeneruje całe nasze ciało, mięśnie oraz umysł to nieodłączny element produktywnego dnia. Materac, na którym śpimy bezpośrednio wpływa na jakość naszego snu. Poniżej przedstawimy jedne z najpopularniejszych modeli czyli materace sprężynowe - zobacz ich rodzaje oraz właściwości.

Materac sprężynowy bonnellowy

Materac bonnellowy to jeden z najstarszych rodzajów materaca, a ich nazwa pochodzi od sprężyn bonelowych, które charakteryzują się szczególną konstrukcją – mają kształt klepsydry, obustronnie zwężającej się ku środkowi. Współcześnie sprężyny są zabezpieczone dodatkową warstwą, dzięki której nie przebiją one pokrycia materaca, która często jest wykonana z trawy morskiej, końskiego włosia, przekładki filcowej lub włókna kokosowego. Często dodatkowo wykorzystywana jest również pianka poliuretanowa. Od materiału, z którego wykonana jest warstwa ochronna, zależy twardość materaca sprężynowego – najtwardsze będą te z włóknem kokosowym, nieco miększe – zabezpieczone przekładką filcową i pianką.

 
 

Materac bonnellowy lepiej sprawdza się w łóżkach pojedynczych niż podwójnych. Jego dużą zaletą jest to, że mogą na nim spać osoby o różnej wadze, dlatego często wykorzystywany bywa w hotelach lub pensjonatach oraz jako baza w łóżkach kontynentalnych. Nie jest najwygodniejszym rodzajem materaca, ale za to jest tani, wytrzymały i nie odkształca się pod ciężarem ciała.


Materac kieszeniowy (pocketowy)

Wygodne materace kieszeniowe to unowocześnienie typowych materacy składających się tylko i wyłącznie ze sprężyn. Tym, co różni je od powszechnie znanych produktów jest fakt, że każda ze sprężyn znajduje się w osobnej kieszeni, dzięki czemu nie stykają się ze sobą i uginają się niezależnie od siebie. Zapewniają równomierne ułożenie ciała po całej długości i szerokości materaca.


Materac sprężynowy kieszeniowy odznacza się najlepszą bazą podparcia, zapewniającą najbardziej anatomiczne ułożenie kręgosłupa. To rozwiązanie zapewnia nie tylko znacznie lepszy komfort, ale również zdecydowanie zwiększa trwałość tych produktów oraz zapewnia pozytywny wpływ na zdrowie osób, które z nich korzystają. Praktyczne materace kieszeniowe szczególnie polecamy dla par nawet o różnym przedziale wagowym!


Materac multikieszeniowy (multipocket)

Każda sprężyna w materacu sprężynowym multikieszeniowym umiejscowiona jest w osobnej kieszeni, nie są ze sobą łączone drutem jak w przypadku konstrukcji bonelowej tym samym praca materaca multipocketowego jest cicha. Możesz mieć pewność, że nie usłyszysz skrzypiących sprężyn. Na metrze kwadratowym znajduje się 510 sprężyn.


Praktyczny materac multipocketowy jest twardszy, mocniejszy i cięższy z racji większej ilości sprężyn. Posiada dwa razy więcej punktów podparcia. Dedykowany osobom cięższym bądź parom, których różnica wagi jest dosyć istotna. Materac pocketowy jest wzmocniony co ma przełożenie też na twardość.


Wygodny materac sprężynowy multipocket tak samo jak wersja pocketowa posiada 9 stref twardości zapewniając optymalne podparcie całego ciała. Twardsze sprężyny stosowane są w miejscu w którym nacisk ciała jest większy, np. w okolicach bioder. Bardziej miękkie sprężyny stosowane są w miejscach w których nacisk jest mniejszy jak np. głowa czy stopy.

 
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel