Materace88 Logo
2019-06-05

Topmaterac- dlaczego warto go mieć?

 

 

Nie wiesz co zrobić, ponieważ Twoje dotychczasowe łózko się podniszczyło, a nie możesz lub z jakiś innych względów nie chcesz go zmienić? Rozwiązaniem pozwalającym nam na dłuższe użytkowanie dotychczasowego łóżka bez konieczności znoszenia niedogodności może okazać się nakładka na łóżko. Są to modele, których głównym celem jest wyrównywanie zniekształconej powierzchni i zapewnienie wygody. Warto dodać, że nawet niezniszczona wersalka wymaga zastosowania materaca nawierzchniowego, gdyż występująca na środku takich łóżek przerwa w miejscu łączenia połówek może zakłócać komfort snu. Szczególnie podczas użytkowania we dwoje. Dobrej jakości  materac nawierzchniowy z pianki czy mata koksowa pozwolą nam cieszyć się wygodnym i zdrowym wypoczynkiem.


Czym dokładnie jest materac nawierzchniowy?

Nakładka na materac, nazywana też przekładką lub top materacem to cienki materac nawierzchniowy. Chroni materac zasadniczy, zmiękcza powierzchnię spania np. niewygodnej kanapy. Materac nawierzchniowy może pomóc nam rozwiązać problemy ze snem. Często nie wysypiamy się, ponieważ jest nam niewygodnie i nie możemy przyjąć odpowiedniej pozycji. W większości przypadków głównym powodem takich kłopotów jest deformacja bazowego materaca po dłuższym czasie użytkowania. Ponieważ takie produkty są stosunkowo drogie, często nie możemy sobie pozwolić na ich regularną wymianę co rok czy 2 lata. Tym samym przyzwyczajanym się do braku komfortowego snu. Wystarczy, że na łóżku położymy specjalną nakładkę nawierzchniową. Dzięki niej możemy się wyspać, gdyż powierzchnia staje się gładka i odpowiednio twarda.

Materace nawierzchniowe - rodzaje

Materace nawierzchniowe różnią się między sobą nie tylko wymiarami, ale i rodzajem zastosowanego wkładu. Obecnie najbardziej popularne to top materc lateksowy i top materac piankowy. Materace przeznaczone na warstwę wierzchnią czyli toppery z reguły bazują na jednej warstwie wnętrza dzięki czemu są dość cienkie w porównaniu do typowych materaców. Ich wypełnienie stanowi z reguły pianka memory lub lateks. Ta pierwsza wchodzi w reakcję z ciałem i pod wpływem temperatury dostosowuje się do kształtu ciała dzięki czemu podczas ich użytkowania czujemy relaks, podparcie i maksymalny komfort. Za to materace wykonane z pianki o zwiększonej elastyczności i te wykonane z lateksu charakteryzują się wyjątkową odpornością higieniczna - stwarzają warunki bardzo niedogodne dla bakterii, robaków etc. Są one też bardzo polecane alergikom. Lateks w roli wypełnienia jest też świetnym wyborem dla osób które mają problemy z poceniem nocnym lub mieszkają w ciepłym klimacie. Dzięki zwiększonej cyrkulacji powietrza lateks zwiększa przewiewność i zapobiega zaleganiu ewentualnej wilgoci. Dzięki tym praktycznym cechom materace nawierzchniowe są bardzo łatwą i tanią alternatywą dla kupna nowego materaca.

Lateksowy materac nawierzchniowy

Nakładka na łózko lateksowa zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii, dlatego jest to dobry wybór dla alergików. Co więcej, nie ulegają one deformacji, nawet mimo częstej eksploatacji. Takie produkty tłumią drgania i nie przenoszą ruchów. To wszystko znacząco poprawia komfort i jakość snu. Co ważne, tego typu nakładki dają bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa, w efekcie czego możemy uniknąć porannego bólu pleców.

Sprawdź!

Materac nawierzchniowy z pianki VISCO

Nakładka na materac z pianki termoelastycznej bardzo dobrze zmiękcza powierzchnię spania. W zależności od rodzaju zastosowanej pianki mogą one mieć nieco inne właściwości. Visco materac na wersalkę czy łózko dostosowuje się do budowy naszego ciała. Początkowo ugina się on pod naszym ciężarem, jednak po chwili powraca do pierwotnego kształtu i delikatnie otula nasze ciało. Dlatego nasze stawy i mięśnie mają odpowiednie podparcie.

Sprawdź!

Kokosowy materac nawierzchniowy

Powierzchnia zbyt miękka również źle na nas wpływa, gdyż kręgosłup nadmiernie się wygina. Czujesz, że zbytnio zapadasz się w łóżko? Zastanawiasz się jak utwardzić materac? Mata kokosowa w materacu nawierzchniowym rozwiąże ten problem. Dodatkowo, za sprawą przewiewności model ten pozwoli zachować wysoką higieniczność posłania. Co więcej, nasza skóra będzie miała stały dostęp do świeżego powietrza.

Sprawdź!

Jaki materac nawierzchniowy wybrać? Jakiej grubości?

To zależy do jakiego celu ma służyć. Jeśli chcesz poprawić sobie komfort idealny będzie top lateksowy lub materac termoelastyczny. Im wyższy tym bardziej komfortowy, im lepszej jakości tym trwalszy. Termoelastyczny doda miękkości, lateksowy będzie bardziej elastyczny. Jeśli będziesz go często zwijać, np. z kanapy na dzień to warto wybrać nakładkę lateksową o grubości 4 cm, jej duża elastyczność pozwoli zrobić to łatwo, a zarazem bez obawy zniszczenia produktu. Jeżeli Twój materac na łózko jest mało wygodny lub nierówny, a nie chcesz go zmieniać wybierz nakładkę jak najgrubszą. Nakładka termoelastyczna na materac zalicza się do najbardziej komfortowych oraz najlepiej dopasowujących się do kręgosłupa. Najlepiej też odciążają mięśnie ponieważ redukują nacisk.

Dodatkowe materace do spania - sprawdź!

Najważniejszą zaletą top materaca jest jego rozmiar po zwinięciu. Dzięki elastycznym właściwościom pianek oraz mat kokosowych wszystkie materace nawierzchniowe można bezpiecznie zwijać w rulon. Materac staje się funkcjonalny i z łatwością schowamy go do skrzyni na pościel lub w sypialnianej szafie. Mamy nadzieję, że powyższe porady powinny poprawić sytuację związaną z niewysypianiem się, bez wydawania kolejnych pieniędzy na nowy materac czy kanapę. Ty również postaw na wygodę i funkcjonalność posiadania materaca nawierzchniowego. Dowiedz się więcej o tym, jakie zalety ma materac nawierzchniowy decydując się na jego zakup!

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel