Materace88 Logo
2019-08-05

W jaki sposób materac wpływa na nasz sen?

 

Wybór materaca jest istotnym aspektem, ponieważ to od niego zależy jakość naszego snu jak i wypoczynku. Materac jest ważnym elementem całego łóżka. Można mieć najlepsze łóżko na świecie, ale z gorszym materacem i nie być wyspanym. Dobrze dobrany materac zapewnia użytkownikowi komfortowy, zdrowy sen. Jednak, aby tak się stało trzeba go dopasować indywidualnie materac do potrzeb osoby, która będzie na nim wypoczywać i się relaksować. Każdy z nas jest inny i nie dla wszystkich ten sam materac będzie idealny.

Jaki materac wybrać ?

Materac jest podstawowym elementem wyposażenia każdej sypialni. Odgrywa bardzo ważną rolę podczas snu, a także wpływa na ludzki organizm. Źle dobrany materac jest poważnym skutkiem zaburzenia  snu. Każdy materac posiada udogodnienia, które zadowolą użytkownika.

Skutki braku snu

Przeciętnie człowiek śpi 8 godzin. Człowiek może przespać nawet 1/3 życia! Nie ma co się dziwić. Odpoczynek potrzebny jest każdemu. Jeśli osoby dorosłe śpią krócej niż 7 godzin zmniejsza się u nich szybkość reakcji oraz podejmowania racjonalnych decyzji. Po 16 godzinach bez snu mózg człowieka domaga się snu. Objawia się to ziewaniem, częstszym mruganiem. Osoby nie wyspane są bardziej podatne na infekcje i przeziębienia.

Wpływ materaca na zdrowie

Pierwszym i podstawowym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę, aby materac wpływał pozytywnie na nasze zdrowie, jest zależność pomiędzy samym posłaniem a utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Rodzaj materaca , na który się zdecydujemy powinien zapewnić podparcie układowi szkieletowemu. Powierzchnia materaca nie może być ani zbyt miękka, bo ciało będzie się zapadać, ani zbyt twarda, bo nie zapewni odpowiedniego podparcia. W obu przypadkach mięśnie będą zmuszone do wysiłku zamiast odpoczywać. Właściwa twardość też ma wpływ na nasze zdrowie. Dobór prawidłowego materaca zależy od wielu czynników, np. od wagi i wzrostu czy pozycji, w której śpimy.

 

Co się dzieje podczas snu z naszym ciałem?

Podczas snu wiele ludzkich organizmów spowalnia swoją pracę. Spowolnienie pracy serca, prowadzi do spadku ciśnienia krwi, która zaczyna wolniej krążyć, co skutkuje obniżeniem temperatury ciała. Sen pozwala na poprawienie kondycji skóry. Zdrowy sen sprzyja produkcji kolagenu, a co za tym idzie poprawia elastyczność i jędrność naskórka. Jednak największe zmiany wpływają na mózg. Szare komórki nie tylko odpoczywają, ale także regenerują się do dalszej pracy. Dobry sen to również czas na uporządkowanie spraw w naszej głowie. Dobry materac zapewni odpowiedni wypoczynek i regeneracje podczas snu.

 

Wpływ materaca na sen

Istnieje wiele czynników, które wpływają na sen. Jednym z najważniejszym jest to na czym śpimy i w jakim otoczeniu. Fundamentalną rolę pełni materac oraz wystrój sypialni. Istotną rolę odgrywa twardość materaca. Materace do spania występują od bardzo miękkich do bardzo twardych. Twardość materaca zależy od kilku czynników. Każda osoba jest inna i to od niej zależy czego oczekuje od swojego materaca. 55% ludzi śpi na kanapach czy narożnikach. Odpowiednio dobrany mebel nie jest zły. Jeśli masz jednak możliwość wyboru materaca to go wybierz.

 

Sen jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu. Nasz organizm oczekuje od nas jak najlepszych warunków do snu, odpoczynku i regeneracji. Dajmy mu to co najlepsze!

 

 

Polecane

pixel