Materace88 Logo
2019-10-08

Materace zdrowotne - dla kogo? Jak dokonać dobrego wyboru?

Twoja forma fizyczna, wiek, zajęcie na codzień - niezależnie od tego dążymy do komfortu i zdrowego wypoczynku. Bez przerwy usiłujemy zwiększyć te dwie życiowe kwestie jednocześnie zapominając o bardzo istotnym aspekcie który ma kluczowe znaczenie w osiągnięciu celu. Rzecz jasna chodzi o właściwie dobrany materac do łóżka, który sprawi że nasz wypoczynek będzie wiązał się z korzyściami zdrowotnymi. Podczas kupna takiego produktu musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Chcesz dowiedzieć się jaki materac do spania wybrać? Zapraszamy do lektury!

Jaki materac na chory kręgosłup?

Właściwy materac ortopedyczny będzie mógł rozwiązać sporo naszych problemów zdrowotnych. W pierwszej kolejności musimy zadać sobie podstawowe pytanie czyli czego oczekujemy od materaca? W zależności od dolegliwości wybór będzie zróżnicowany. Sporo osób zmaga się z chorobami kręgosłupa lub osteoporozą które niestety często sprawiają, że przespanie nocy bez pobudek jest wręcz niemożliwe co z kolei utrudnia nam funkcjonowanie na codzień. W takim przypadku polecamy nasz dobry materac do spania na kręgosłup, który dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji jaką jest pianka termoelastyczna świetnie dopasuje się do korpusu człowieka. Dzięki temu u większości użytkowników tego rodzaju materaca następuje znacząca redukcja odczuwalnego bólu do minimum. Oczywiście nie jest on wskazany wyłącznie dla osób cierpiących na dolegliwości - kręgosłup to delikatne narzędzie którego nie można zaniedbać i nie dopuszczać do schorzeń. Najlepszy materac to taki, który będzie prawidłowym wsparciem dla naszego kręgosłupa.

Materac na kręgosłup? U kogo się sprawdzi?

Materac piankowy czy sprężynowy o zdrowotnych właściwościach z pewnością powinny paść wyborem osób które wykonują pracę siedzącą. Wówczas nieistotne jest czy jesteś osobą młodą czy starą, otyłą czy drobną - każdy bez wyjątku w wypadku długiego przebywania w pozycji siedzącej musi zapewnić kręgosłupowi właściwą regenerację w nocy. Tak samo wygląda sytuacja jeśli należysz do osób aktycznych fizycznie. Oczywiście - sport to zdrowie - jednak sprawia, że jestesmy podatni na różne urazy którym powinniśmy zapobiegać. Istotną superlatywą materaców zdrowotnych jest fakt że przeciwdziałąją one odleżynom przez co doskonale sprawdzają się jeśli spędzamy znaczną ilość czasu w łóżku.

Materac ortopedyczny - Jaki model wybrać?

Materace do sypialni to bardzo ważny fragment naszego otoczenia i tylko niektóre modele będą w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom jesli szukamy modelu o właściwościach pro zdrowotnych. Z całą pewnością należą do nich materace wysokoelastyczne które są wyrobami medycznymi które posiadają rząd certyfikatów które potwierdzają ich wyjątkowe właściwości. Magia dzieje się dzięki dwóm rodzajom pianki na których obszarze pod wpływem nacisku naszego ciała tworzą się różne zagłębienia - materac wysokoelastyczny dopasowuje się do kształtu Twojego ciała dzięki czemu tworzy świetne warunki dla kręgosłupa. Jego naturalne ułożenie poprawia krążenie krwi co sprawia że modele te są szalenie wygodne. Warto wspomnieć również o wierzchniej warstwie - często pokryte są one mikrobiologicznymi warstwami o pro-biotycznych właściwościach dzięki czemu są one antybakteryjne. Z powodzeniem zwalczają one roztocza i inne bakterie co sprawia że są one idealne dla alergików. 

Jeśli cenisz sobie kompleksowy wypoczynek który zapewni Ci wigor i dobre samopoczucie to nie zwlekaj! Zadbaj o siebie i swój kręgosłup! Nasze materace zdrowotne polecane są przez ekspertów.

 
pixel

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi